Podróże małe i duże - cz. 3

Rawie Mazowieckiej

Podróże małe i duże - cz. 3

Teatr Mały w Manufakturze Łódź

Już po raz drugi odwiedzamy Tatr Mały w łódzkiej Manufakturze. I także po raz drugi wybraliśmy do Łodzi trzynastego i w trzynastoosobowym składzie. Jak się okazuje cyfra ta staje się dla nas szczęśliwą. Tym razem wybraliśmy się na „Piosenki z pianką” których autorem jest Georges Brassens. Zabawa była wspaniała. Piosenki śpiewali : Loretta Cichowicz, Andrzej Ozga, Jacek Stefanik / Gracjan Kielar, Krzysztof Pyziak przy wspaniałym akompaniamencie : Zbigniewa Ignaczewskiego / Leszka Kołodziejskiego – akordeon, Jana Niedźwieckiego / Michała Łuczaka – kontrabas, Pawła Stępnika – gitara. Jest to spektakl który wprowadzi nas w naprawdę znakomity nastrój. Gorąco zapraszamy !!!

MBP Rawa Mazowiecka

Rozpoczęliśmy realizację projektu „Trzy oblicza kobiety”.

Gościem honorowym a zarazem „pierwszym obliczem kobiety” była Izabela Sowa. Pisarka, autorka takich książek jak „ Smak świeżych malin”, „Herbatniki z jagodami”, „Agrafka” czy „Świat szeroko zamknięty”. Pani Izabela opowiedziała o swoich książkach, procesie twórczym, konstruowaniu postaci. Przybliżyła także zebranym czytelnikom proces wydania własnej książki. Dowiedzieliśmy się jakie książki lubi czytać oraz co w wolnych chwilach ogląda na szklanym ekranie. Izabela Sowa urzekła wszystkich swoją pasją pisarską i szczerością. Spotkanie to na pewno na długo pozostanie w pamięci miłośników jej książek

Rawscy klubowicze także byli na spotkaniu w liczbie ośmiu osób.

MBP Rawa Mazowiecka

Na drugim spotkaniu w ramach projektu „Trzy oblicza kobiety” gościliśmy w naszej bibliotece kryminalny duet - Katarzyna Gacek i Agnieszka Szczepańska. Pisarki, autorki takich książek jak „Zabójczy spadek uczuć”, „Zielony trabant” oraz „Dogrywka”.

Panie Katarzyna Gacek i Agnieszka Szczepańska opowiedziały zebranym czytelnikom o początkach swojej przyjaźni i jak narodził się pomysł wspólnego pisania. Dlaczego piszą akurat kryminały i o swojej przygodzie ze scenariuszem do programu emitowanego w telewizji TVN pt. „Sędzia Anna Maria Wesołowska”. Ponad to dowiedzieliśmy co w wolnych chwilach lubią czytać, oraz poznaliśmy ich plany na przyszłość. Wszystko to zostało opowiedziane z ogromną dawką humoru i optymizmu który nie opuszcza nawet na chwilę naszych znakomitych gości. Klubowicze oczywiście także uświetnili spotkanie w liczbie pięciu osób.

MDK Rawa Mazowiecka – Teatr Mały Łódź

Tym razem to nie my wybraliśmy się do Teatru Małego tylko tenże zawitał do nas. Dziewiątego maja na zaproszenie rawskiego DKK aktorzy wraz z reżyserem Mariuszem Pilawskim przyjechali do naszego miasta ze sztuką „Morderstwo w hotelu”. Część z nas już była na tym spektaklu co nie przeszkodziło w ponownym obejrzeniu tej znakomitej sztuki. Wszyscy zebrani bawili się znakomicie i nie mogą doczekać się kolejnej wizyty Teatru.

Na spektakl który odbył się w rawski MDK- u przyszło ponad czterysta osób w tym piętnastu klubowiczy.

MBP Rawa Mazowiecka

Na trzecim spotkaniu w ramach projektu „Trzy oblicza kobiety” gościliśmy Panią Marię Czubaszek. Poetkę, pisarkę i satyryka, autorkę tekstów piosenek, także scenarzystkę, felietonistkę i dziennikarkę. Autorkę takich książek jak „Na wyspach Hula-Gula” oraz ”Pytania tendencyjne i jeszcze jedno”.

Najbardziej znana jest z wielu tekstów satyrycznych, pisanych dla znanych aktorów i prezentowanych w radiowej Trójce. Współtworzyła też scenariusze do seriali Psie serce i Na Wspólnej oraz BrzydUla. W latach 2005 - 2010 była członkiem redakcji programu "HBO na stojaka" nadawanego w telewizji HBO. Od niedawna możemy oglądać ja w improwizowanym serialu „Spadkobiercy” - TV 4 oraz w telewizji TVN robiącą przeglądy w bloku programowym „Dzień dobry TVN”. Prywatnie żona Wojciecha Karolaka.

Na spotkaniu w Naszej bibliotece Pani Maria jak zawsze tryskała humorem a żarty na temat ludzi znanych głównie ze szklanego ekranu rozbawiały zebranych do łez. Poznaliśmy także zdolności kulinarne Pani Marii czyli gotowanie jajek na twardo przez trzy godziny, gdy zaczęły strzelać nasz gość stwierdził, że to jednak za długo ;-). Jak się dowiedzieliśmy Pani Maria popełniła w życiu nie jedną gafę a opowiedziała o nich oczywiście w taki sposób, iż prawie setka gości zebranych w Naszej czytelni wybuchała gromkim śmiechem. Jestem pewien, że spotkanie to pozostanie na długo w naszej pamięci. Z rawskiego DKK na spotkaniu było dziesięć osób.