ZSSpecjalnych 03.02.11

Relacja ze spotkania DKK z Zespołem Szkół Specjalnych w Filii nr 5 z dnia 03.02.11.

W lutym na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przybyło 9 dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych.

Omawiana książka to jedna z bajek o smerfach pt.:”Dziwny smerf” - Peyo.

Klubowicze z dużą uwagą słuchali historii o dziwnym smerfie, który był inny od swoich przyjaciół,

nie chciał się z nimi bawić i marzył o wielkich podróżach.

Dzieci porównywały opowiadanie o niebieskich stworkach do relacji pomiędzy ludźmi

i wyciągały z nich wnioski. Wypowiadały się ciekawie na temat podobnych sytuacji istniejących między dziećmi. Podawały przykłady na to, że czasem w szkole nie wszyscy chcą brać udział w zabawie grupowej tak samo jak dziwny smerf .

Mówiły o tym jak należy wtedy reagować żeby zachęcić kolegów do współpracy.

Było to bardzo udane spotkanie i przebiegało w miłej i wesołej atmosferze.

Po zakończonej dyskusji, dzieci otrzymały kolorowe kartony i wykonały z nich piękne postacie smerfów. Wystawę można oglądać w bibliotece do końca lutego.

Następne DKK planujemy 01.03.11 o godz. 10.00. Omawiać będziemy książkę Grzegorza Kasdepke pt.:”Niegrzeczniaki”.

K Kwiatkowska.