Relacja ze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki

Dnia 30 października br odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie DKK w naszej bibliotece. Uczestniczyły w nim dzieci z klas VI SP1 i SP9 w liczbie 5 -ciu osób, z czego dwoje dzieci to nasi stali klubowicze. Trzy pozostałe osoby to nowi członkowie klubu. Po raz pierwszy w klubie istniała przewaga chłopców. Trzeba przyznać, że dzieci są oczytane, zainteresowane literaturą młodzieżową, a nawet przeznaczoną dla starszych czytelników. Dowodem na to jest złożona mi propozycja zakupu n kolejne spotkania klubowe. Dyskusja była dość ożywiona na temat \"Dynastii Miziołków\" napisanej przez Joannę Olech. Posypały się słowa krytyki, ale nie zabrakło też aprobaty dla książki. Każdy czytelnik miał inne zdanie i nikt się ze sobą nie zgadzał, co prawie doprowadziło do kłótni. Wszystko jednak dobrze się skończyło, gdyż jedni potrafili uszanować zdanie innych. W końcu na tym polega dyskusja jak sami stwierdzili. Główne zarzuty dla książki to to, że jest może zbyt dziecinna, a klubowicze mają już po 13 lat, ale przecież bohater książki Miziołek jest w tym samym wieku. Niektórzy twierdzili, że jest napisana w dziwny sposób bo w formie pamiętnika, a nie każdy to lubi. W sumie stwierdzono jednak, że jest zabawna i szybko się ją czyta. Oby więcej takich dyskusji.

Katarzyna Kwiatkowska Moderator DKK przy MBP w Pabianicach FB nr 5