Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Zamknięcie DKK w Bełchatowie"Pragnę poinformować, iż z dniem 01.01.2008 roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna imienia Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie - Filia nr 2 rezygnuje z uczestnictwa w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki. [...]"

Z poważaniem - moderator DKK M. Jałkiewicz

Omówiona została książka Ryszarda Kapuścińskiego "Podróże z Herodotem"

W dniu 17. 07. 2007 roku w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej imienia Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie w siedzibie Fili nr 2 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu wzięły udział dwie osoby (są to osoby nowe - jedna z nich zainteresowana już wcześniej spotkaniami DKK przyszła z mamą). Stałe klubowiczki nie przybyły. Na spotkaniu omówiona została książka Ryszarda Kapuścińskiego "Podróże z Herodotem".

Na następnym spotkaniu omówiona zostanie książka Edwarda Redlińskiego pt. „Telefrenia”. Kolejne spotkanie odbędzie się 16 sierpnia o godz. 1600


Małgorzata Jaśkiewicz
Opiekun Dyskusyjnego Klubu książkowego
Przy MiPBP w Bełchatowie

Dyskusja nad książka Williama Whartona "Spóźnieni kochankowie"

19 czerwca 2007 roku w Filii nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie dziesięć klubowiczek wzięło udział w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy blasku świec, mając jako tło francuskie melodie i smakując francuskie specjały panie dyskutowały nad książka Williama Whartona "Spóźnieni kochankowie". Powieść ta, to wzruszająca historia miłości dwojga ludzi, dla których różnica wieku nie jest żadną barierą. Jej dodatkowym atutem jest fakt, że wszystko odbywa się w Paryżu – mieście, które kojarzy się większości z miłością i romantyzmem.
Klubowiczki jednogłośnie stwierdziły, że „Spóźnieni kochankowie”, to niesamowicie piękna, śmiała i smutna bajka dla dorosłych. Zrobiła na nich niesamowite wrażenie. Pozwoliła im spojrzeć na świat przez pryzmat artystycznych wizji i wartości bez względu na czas, miejsce i wiek.
Uwieńczeniem naszej dyskusji było zaprezentowanie kilku wierszy o miłości, autorstwa naszej koleżanki z DKK, Katarzyny Grajnert. Oto jeden z nich.

0
Wrzaskliwe zwykle wróble
Podkuliły lękliwie skrzydła,
Zacisnęły dzioby,
Przyczaiły się w krzaku winorośli.

Wszystko dziś dzieje się wbrew,
Na opak, inaczej, dziwnie.
W domu pod sosną
Cicho skwierczy kominek.

Na tarasie w wiklinowym fotelu
Kot ospale mruży ślepia.
To ten biały.
Czarny buszuje po strychu.

Niby pusto, cicho,
Wyczekująco, tajemniczo.
Blask lawendowej świecy
odbija w lustrze mrugające nadzieje.

Nim zapadnie noc
I srebro oświetli miękkie prześcieradło
Wybuchnie z całą mocą
Prawdziwe czekanie.

Następne spotkanie zostało zaplanowane na 17 lipca 2007 roku o godzinie 17.00 . Będzie ono poświęcone książce Ryszarda Kapuścińskiego "Podróże z Herodotem".
Małgorzata Jaśkiewicz

Tematem dynamicznej dyskusji była książka Pachnidło

22 maja 2007 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Bełchatowie, w siedzibie Filii nr 2 odbyło się drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu uczestniczyło 9 osób.

Tematem dynamicznej dyskusji była książka „Pachnidło”, której autorem jest Patrick Suskind. Uczestniczki spotkania zastanawiały się nad fenomenem jej popularności. Jednocześnie porównywały książkę z jej adaptacją filmową. Film ten, nasze klubowiczki obejrzały wspólnie przed spotkaniem. Zarówno książka jak i film zrobiły na nich duże wrażenie.

Tematem następnego spotkania w dniu 19. 06 07r.   będzie pozycja „Spóźnieni kochankowie” Wiliama Whortona.
Małgorzata Jaśkiewicz

Spotkanie organizacyjne

19 kwietnia 2007 roku w siedzibie Filii nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie zainaugurował swoją działalność Dyskusyjny Klub Książki. Zadaniem klubu będzie promocja dobrej literatury oraz popularyzacja czytelnictwa wśród dorosłych.

W spotkaniu organizacyjnym wzięły udział czytelniczki, które poznały się nawzajem  i opowiadały o swoich upodobaniach i nawykach czytelniczych. Miła, sympatyczna atmosfera sprzyjała poczuciu dobrze spędzonego czasu oraz dobrej zabawie. W spotkaniu naszego DKK wzięło udział 10 osób.
Następne spotkanie odbędzie się 22 maja, na którym dyskutować będziemy o książce i filmie „Pachnidło”. Film ten nasze klubowiczki obejrzały wspólnie 22. 03.2007 r. - przed spotkaniem inauguracyjnym DKK.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi