24.09 Co było potem? czyli Rosamund Lupton – „Potem” oraz Maria Nurowska – „Księżyc nad Zakopanem”.

Po wakacyjnym odpoczynku chętnie podyskutowałyśmy, aż o dwóch książkach: R. Lupton – „Potem” oraz M.Nurowska – „Księżyc nad Zakopanem”.

Pierwsza pozycja przykuwa uwagę od samego początku.

W londyńskiej szkole rozgrywają się zawody, gdy wybucha pożar. Grace, matka Jenny, wbiega do środka płonącego piekła, gdy nagle coś ciężkiego uderza ją w głowę i kobieta zapada w stan śpiączki. Uwalnia się ze swojego ciała i spotyka "ducha" swojej córki. Obie nie wiedzą, kim lub czym są: żyją, ale mogą poruszać się poza ciałem. Razem przechodzą przez koszmar i z góry obserwują toczące się wydarzenia. Wychodzi na jaw, że szkoła nie spłonęła przypadkowo.Tymczasem w szpitalu okazuje się, że przed Jenny kilka tygodni życia, jeśli nie znajdzie się dla niej dawca serca. Grace chciałaby oddać córce swoje serce. Musi tylko szybko poinformować o tej decyzji swojego męża...

Książka generalnie wzbudziła zainteresowanie. Panie chwaliły pomysł i ciekawą, prawie kryminalna akcję.  Wywołała w nich silne emocje i zastanowienie, co czuje człowiek gdy jest w śpiączce.

Druga książka to powieść autobiograficzna opisująca historie z życia Marii Nurowskiej.

Panie stwierdziły, że najbardziej zainteresowała je historia kolejnych domów i mężczyzn z nimi związanych.

Książka podobała się, ale nie pozostanie na dłużej w pamięci.