29.01 Mroczne kulisy władzy i tajemnice polskiego “szołbiznesu” czyli Karolina Korwin – Piotrowska – “Bomba. Alfabet polskiego szołbiznesu” oraz Piotr Głuchowski – “Lód nad głową”

Po trochę dłuższej świątecznej przerwie spotkałyśmy się w styczniu, aby omówić tym razem dwie pozycje: P. Głuchowskiego „Lód nad głową” – polityczny thriller o mrocznych kulisach władzy, biznesu i mediów oraz K. Korwin-Piotrowskiej – subiektywny portret ludzi i zjawisk znanych pod wspólną nazwą „polski szołbiznes”.

Oba utwory napisane zostały przez dziennikarzy i to się czuje. Zupełnie różne, ale ich czytanie wzbudzało podobne, czasami silne emocje. Po przeczytaniu obu książek doszłyśmy do wniosku, że tak właściwie oba światy – polityczny i „szołbiznesowy” nie różnią się wiele od siebie. Tylko ten pierwszy bardziej wpływa na nasze życie.