25.11 2011 r. dyskusja o książce "Ciotka Julia i skryba" M.Vargasa Llosy

Od czasu do czasu lubimy podyskutować o powieściach napisanych przez noblistów.  Tym razem rozmawiałyśmy o utworze „Ciotka Julia i skryba” Mario Vargasa Llosy.

Historia młodego 18 letniego studenta prawa Marita zatrudnionego w Radiu Panamerykańskim i jego wielkiej miłości do starszej od siebie dalekiej ciotki Julii, ma w sobie wiele wątków autobiograficznych. Opowieść o rozkwitającej miłości przeplatana jest fragmentami słuchowisk radiowych, które kończą się zawsze w kulminacyjnym momencie. Ich autorem jest Pedro Yamacho,  sprowadzony do Limy przez pracodawców Marita.

Losy wszystkich bohaterów splatają się ze sobą, tworząc intrygującą, dobrze się czytającą całość.

Naszym paniom książka podobała się. Podkreślały nieszablonowość postaci i ciekawie opisane różnego rodzaju zdarzenia. Szczególnie zwróciły uwagę na interesujący zabieg przeplatania realnego życia z fikcyjnymi scenami ze słuchowisk Pedra. Uznały, że jest to pozycja dla wymagających czytelników pragnących spędzić wiele godzin przy nietuzinkowej lekturze.