25.02 Dyskusja o książce Paolo Giordano "Samotność liczb pierwszych"

Na lutowym spotkaniu dyskutowałyśmy o książce młodego, włoskiego autora Paolo Giordano „Samotność liczb pierwszych”. Opowieść o życiowych losach Mattii i Alice, których losy splatają się już w szkole, dała pisarzowi możliwość refleksji nad życiem młodych ludzi noszących w sobie traumę z dzieciństwa. Naszym paniom książka się raczej podobała, chociaż mocno podkreślały, że nie jest to pozycja zbyt optymistyczna. Ogrom nieszczęść dotykających bohaterów oraz ich dążenie do samozagłady mocno przeraża. Uznałyśmy, że jest to mocny utwór godny przedyskutowania. Zapada w pamięć, ale wywołuje przygnębienie.