Spotkanie DKK 13.01.2020r. Filii17 BMwŁ

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

Dnia 13.01.2020 roku o godzinie 17.00 w Filii nr 17 Biblioteki Miejskiej w Łodzi przy ul. Mackiewicza 35 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawialiśmy o książce Remigiusza Piotrowskiego pt. „Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone”. Książka podobała się Klubowiczom, choć niektórzy uważali, że Ślepy Maks zasłużył na więzienie a nie na uwiecznienie na kartach książki. Mówiliśmy o dintojrze i złodziejskim kodeksie. Zastanawialiśmy się czy Ślepy Maks naprawdę był szefem łódzkich przestępców czy tylko figurantem za którym ukrywali się prawdziwi przywódcy. W trakcie dyskusji nad książką zaczęliśmy wspominać dawną Łódź – tą znaną nam z opowieści babć i dziadków i tą z lat naszej młodości. Naszym zdaniem książka Remigiusza Piotrowskiego w interesujący sposób przybliża czytelnikom historię Łodzi i jest miłą lekturą na długie zimowe wieczory.

Beata Bogusławska: moderator DKK przy Filii 17 Biblioteki Miejskiej w Łodzi.