Spotkanie DKK 04.11.2014.r. w Filli nr 14 MBP Łódź-Bałuty

SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

Dnia odbyło się 4 listopada 2014 roku w Filii nr 14 MBP Łódź-Bałuty przy ul. Powstańców Wielkopolskich 3 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Wzięło w nim udział dziewięć osób. Mówiliśmy o książce Joanny Bator pt."Chmurdalia". Podobał nam się język i styl powieści - nawet brak dialogów nie był przeszkodą w lekturze. W trakcie rozmowy stwierdziliśmy, że "Chmurdalia" bardzo przypomina nam "Biegunów" Olgi Tokarczuk - mają podobny temat i klimat. Dyskutowaliśmy o Dominice Chmurze, jak bardzo zmieniła się po wypadku - z genialnej matematyczki w wieczną podróżniczkę, która za pomocą fotoobiektywu rejestruje ludzi i świat. Nasz wielki podziw budziła Jadzia, która pozwoliła córce iść własną drogą. Urzekła nas historia nocnika Napoleona, który przechodząc z rąk do rąk wpływał na losy posiadających go osób. Mówiliśmy o Eulalii Barron i Icku Kacu dla których jedynym sensem życia była pamięć o przeszłości. Chwaliliśmy Grażynkę Kalthoffer za jej dobre serce i pomoc okazywaną wszystkim potrzebującym. Na koniec spotkania zrobiliśmy plebiscyt na ulubioną postać - większość głosów uzyskały Ciocie Herbatki.

Beata Bogusławska: moderator DKK przy Filii nr 14 MBP Łódź-Bałuty.