Recenzje czytelników klubów DKK

Relacja ze spotkania DKK z Zespołem Szkół Specjalnych nr 5 Relacja ze spotkania DKK z Zespołem Szk

Relacja ze spotkania DKK z Zespołem Szkół Specjalnych w Filii nr 5 z dnia 01.03.11.

Na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przybyło 32 dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych.

Czy wiecie kto to taki Niegrzeczniaki?

-Domyślamy się odpowiadają dzieci.

Czytam tekst książki "Niegrzeczniaki" Grzegorza Kasdepke i okazuje się, że domysły potwierdziły się, każdy zna te Niegrzeczniaki doskonale! Mało tego, większość utożsamia się z nimi.

Czy to nasza wina, że stajemy się Niegrzeczniakiem?

-Niekoniecznie, ponieważ my obwiniamy za to podstępne chochliki, które podpowiadają nam psoty i przez to źle postępujemy.

Fajnie, że my jesteśmy grzeczni a tylko Niegrzeczniaki robią psoty. Szkoda tylko, że tak łatwo zdemaskować Niegrzeczniaka, tak jak zrobiła to babcia Tereska w opowiadaniu Grzegorza Kasdepke.

Halina Grochowalska