Szkolenie moderatorów DKK

Dyrekcja oraz Dział Metodyki, Analiz i Promocji Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zapraszają moderatorów prowadzących Dyskusyjne Kluby Książki z terenu Łodzi i województwa łódzkiego na szkolenie, które odbędzie się 29 listopada 2011 r. w godz. 10:3014:30 w WiMBP w Łodzi, ul. Gdańska 100/102 (sala konferencyjna WiMBP).

W programie:

• Przywitanie uczestników
  • Wprowadzenie
  • Literacka i teatralna teoria dramatu. Główne założenia Wielkiej Reformy Teatralnej, wykład
  • Ćwiczenia warsztatowe w grupach, oparte na pomysłach uczestników- adaptacja krótkiego tekstu literackiego na potrzeby sceny
  • Przerwa kawowa
  • Omówienie stworzonych mini adaptacji, rozmowa na temat przebiegu i efektu ćwiczeń.
  • Zebranie refleksji uczestników i pomysłów do wykorzystania w codziennej pracy.
  • Podsumowanie zajęć

Prowadzenie:
Paulina Ilska - kulturoznawca, nauczycielka, trenerka i recenzentka teatralna. Uczestniczka warsztatów literackich w Łodzi przy Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich i warsztatów dramaturgicznych przy Polskim Centrum Komedii Teatru Powszechnego. Studentka scenariopisarstwa w PWSFTViT w Łodzi.

Dyskusyjne Kluby Książki w 2011 roku - sprawy bieżące, dyskusja, wymiana doświadczeń - Kinga Siekierska (Dział Metodyki Analiz i Promocji, koordynator DKK w województwie łódzkim), Mariusz Paciorek (Dział Automatyzacji Biblioteki).