Spotkanie autorskie z Witoldem Pyrkoszem

Dyskusyjne Kluby Książki działające na terenie województwa łódzkiego zapraszają na spotkanie z Witoldem Pyrkoszem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Krakowie w 1954.

Debiut w 1955 w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach w sztuce Włodzimierza Perzyńskiego "Lekkomyślna siostra" w reż. Tadeusza Kubalskiego, gdzie wcielił się w postać Janka Topolskiego. Debiut ekranowy 1956 w filmie Jerzego Kawalerowicza "Cień". W późniejszym czasie zagrał wiele pamiętnych ról, m.in. w Mecie Antoniego Krauzego i Vabank Juliusza Machulskiego. Aktor jest również współtwórcą i reżyserem kabaretu "Dreptak". Żonaty z Krystyną, z którą ma troje dzieci. Laureat Telekamery 2005 w kategorii Najlepszy Aktor oraz Złotych Spinek w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia 2007 za całokształt pracy artystycznej. (źródło)

Spotkanie odbędzie się 21 listopada 2011 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sulmierzycach, o godz. 17.00 w Sali OSP w Sulmierzycach, ul. Strażacka.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam.