Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkania z Marią Czubaszek

Dyskusyjne Kluby Książki działające na terenie Łodzi i województwa łódzkiego zapraszają na spotkania z Marią Czubaszek.

Mówi o sobie „autorka rozrywkowa”. Studiowała na Wydziale Dziennikarstwa, a także (krótko) na Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 1960 r. związała się z Programem I Polskiego Radia, od 1966 r. rozpoczęła współpracę z Programem III Polskiego Radia, dla którego pisała słuchowiska (m. in. "Dym z papierosa" i „Wyspy Hula-Gula" oraz dialogi "Serwus jestem nerwus" czy "Dzień dobry, jestem z Kobry"). Były one emitowane w programie Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy, następnie w Ilustrowanym Magazynie Autorów. Ostatnio można ich słuchać w Powtórce z rozrywki. Jest autorką wielu piosenek (m.in. "Bądź mężczyzną", "Kochać można byle jak", "Miłość jest jak niedziela", "Wyszłam za mąż, zaraz wracam" i "Rycz, mała, rycz"). Napisała dialogi do filmów "Filip z konopi" i "Murmurando", była współautorką scenariuszy seriali "Lot 001", "Na Wspólnej" i "Brzyduli".

Od września 2008 prowadzi program internetowy Magia Magla w portalu Wirtualnej Polski, gdzie pisze również "Blog Niecodzienny". Poza tym pisuje felietony do różnych magazynów. W 2009 r. z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego odebrała Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. (źródło)

Spotkanie odbędzie się 31 maja 2011 roku w:

  • Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Górna FB nr 8 i nr 10 o godz. 16:30, w siedzibie biblioteki, ul. Cieszkowskiego 11
  • Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pabianicach o godz. 19:00, w Galerii Ex Libris ul. św. Jana 10

Spotkanie odbędzie się 1 czerwca 2011 roku w:

  • Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zgierzu o godz. 17:00, w siedzibie biblioteki ul. Łódzka 5

ZAPRASZAMY

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi