Spotkanie autorskie z Joanną Olech

Dyskusyjne Kluby Książki Województwa Łódzkiego zapraszają na spotkanie autorskie z Joanną Olech z wykształcenia grafik, autorka ilustracji do wielu książek dla dzieci, laureatka licznych prestiżowych nagród.

Jej Czerwony Kapturek (seria Niebaśnie) otrzymał wyróżnienie w zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek konkursie na Najpiękniejsze Książki Roku 2005 oraz honorowe wyróżnienie (za tekst Joanny Olech i grafikę Grażki Lange) w konkursie Książka Roku 2005 organizowanym przez polską sekcję IBBY.

Dynastia Miziołków (1994), realistyczny, bardzo zabawny rodzinny serial powieściowy dla dzieci w wieku 10-12 była jej debiutem literackim. Drugą powieścią jest Gdzie diabeł mówi: Do usług (1997). Joanna Olech publikuje artykuły na temat literatury dziecięcej na łamach "Tygodnika Powszechnego", "Rzeczpospolitej" i "Gazety Wyborczej". (źródło)

Spotkania odbędą się 17 maja 2011 roku w:

• Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pabianicach FB nr 2 ul. Łaska 46/48 o godz. 9.00
  • Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź – Widzew FB nr 9 ul. Tatrzańska 63 o godz. 11.30