Spotkanie autorskie z Joanną Olech

1 października 2013 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyło się spotkanie autorskie z panią Joanną Olech – autorką i ilustratorką książek dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Szadku.

Pisarka opowiadała o swojej twórczości i o bohaterach swoich bajek. Czytała fragmenty „Dynastii Miziołków” oraz rysowała bohaterów tej książki. W trakcie spotkania dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach, takich jak: zgadywanki, najlepsze opowiadanie o smoku i gra w szubienicę. W nagrodę uczestnicy otrzymywali od pisarki cukierki. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek oraz otrzymanie autografu od pani Joanny Olech. Dodatkową atrakcją były pieczątki z postaciami z książek, którymi autorka stemplowała zakupione książki jak i wcześniej przygotowane kolorowe karteczki dla wszystkich uczestników spotkania. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem i poprosili o ponowne zaproszenie pani Joanny Olech do szadkowskiej biblioteki.