Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Barbara Kosmowska w Szadku

8 listopada 2016 roku w szadkowskiej bibliotece odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską, autorką wszechstronną. Jej książki dedykowane są dla czytelnika w różnym wieku. Są o kobietach i dla kobiet. Pierwsza  powieść zatytułowana  „Głodna  kotka” ukazała się w 2000 roku. Każda kolejna cieszy się niesłabnącą popularnością. Kilka jej powieści zdobyło prestiżowe wyróżnienia: książka „Teren prywatny”, nazywana najbardziej kobiecą powieścią, w 2001 wygrała konkurs literacki pod nazwą „Dziennik polskiej Bridget Jones”, „Buba” w 2002 r. zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”, ”Pozłacana rybka” zdobyła nagrodę literacką „Książka Roku 2007” oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Wyróżnienia i nagrody świadczą o wysokim talencie pisarskim autorki.


Podczas spotkania można było dowiedzieć się o początkach kariery pisarskiej, zamiłowaniu do poezji, o debiucie w roli pisarki. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jaka jest pani Basia w zaciszu domowym, jakie ma marzenia i plany na przyszłość. Na koniec można było zakupić książkę autorki, otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Pani Basia okazała się nie tylko wspaniałą pisarką, ale również wspaniałym człowiekiem, z którym bardzo miło spędziliśmy wieczór.

Spotkanie zorganizowane było w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który realizuje program we współpracy z Instytutem Książki.

 

 

Spotkanie z panią Grażyną Jeromin-Gałuszką

Możliwość spotkania  z panią Grażyną Jeromin-Gałuszką mieli czytelnicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Szadku. Spotkanie odbyło się 7 października 2015 r. o godz. 19.00 w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w szadkowskiej bibliotece.

Grażyna Jeromin-Gałuszka zadebiutowała w 2007 r. książką „Złote nietoperze”, za którą otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim „Kolory życia”. Za powieść „Magnolia” otrzymała nagrodę Pióra dla najbardziej poruszającej powieści 2013 r.

Autorka książek: „Kobiety z Czerwonych Bagien”, „Nie zostawiaj mnie”, „Magnolia”, „Długie lato w Magnolii” i innych.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi jak rozpoczęła się  przygoda z pisaniem, skąd czerpie pisarka inspiracje, jaka jest prywatnie i co lubi robić w wolnych chwilach, kiedy nie jest zajęta pisaniem. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie można było otrzymać autograf autorki i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Spotkanie autorskie z Joanną Olech

1 października 2013 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyło się spotkanie autorskie z panią Joanną Olech – autorką i ilustratorką książek dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Szadku.

Pisarka opowiadała o swojej twórczości i o bohaterach swoich bajek. Czytała fragmenty „Dynastii Miziołków” oraz rysowała bohaterów tej książki. W trakcie spotkania dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach, takich jak: zgadywanki, najlepsze opowiadanie o smoku i gra w szubienicę. W nagrodę uczestnicy otrzymywali od pisarki cukierki. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek oraz otrzymanie autografu od pani Joanny Olech. Dodatkową atrakcją były pieczątki z postaciami z książek, którymi autorka stemplowała zakupione książki jak i wcześniej przygotowane kolorowe karteczki dla wszystkich uczestników spotkania. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem i poprosili o ponowne zaproszenie pani Joanny Olech do szadkowskiej biblioteki.

 

    

 

Spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz

 

W dniu 16.09.2014r. o godz. 19:00 w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku

 odbyło się spotkanie autorskie z panią Ireną Matuszkiewicz

 autorką powieści m.in.:

 Agencji złamanych serc”'

 Modliszka”, „ Szepty”,

 Gry nie tylko miłosne”,

 Dziewczyny do wynajęcia”

 i wielu innych powieści.

 

 Pisarka opowiadała o początkach swojej twórczości, swoich inspiracjach,

 o procesie tworzenia książek. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również

 o dzieciństwie i młodości autorki w trudnych czasach powojennych.

 Po spotkaniu była możliwości zakupienia książek

 oraz otrzymanie autografu od pani Ireny Matuszkiewicz.

 

         

 

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską

 

W dniu 18. 06. 2012 r. o godz. 19:00 w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyło się spotkanie autorskie z panią Małgorzatą Kalicińską autorką powieści m.in.: „Dom nad rozlewiskiem”' „Powroty nad rozlewiskiem”, „ Zwyczajny facet”, „Lilka”.

 

         Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w szadkowskiej bibliotece. Pani Kalicińska opowiadała o tym jak radzi sobie z popularnością , czy główna bohaterka najnowszej powieści „Lilka” ma swój pierwowzór oraz wyraziła swoje zdanie o serialu, który powstał na podstawie książki „Dom nad rozlewiskiem”.

 

Po spotkaniu była możliwości zakupienia książek oraz otrzymanie autografu od pani Małgorzaty Kalicińskiej.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi