Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewska

22 czerwca 2017 roku w szadkowskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską,  laureatką konkursu na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. Autorka powieści : „Bez przebaczenia”, saga  „Zakręty losu”, „Skazani na ból”, „Wszystko wina kota”, juror w konkursach literackich. Aktywnie wspiera twórczość polskich pisarzy prowadząc portal Czytajmy Polskich Autorów.

Podczas spotkania pani Agnieszka opowiedziała o początkach swojej przygody z pisaniem, dowiedzieliśmy się również jaka jest jej ulubiona pora dnia na pisanie książek. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jakie pani Agnieszka  ma marzenia i plany na przyszłość oraz skąd czerpie pomysły na tak barwnych i charakterystycznych bohaterów powieści. Promocja książki dla autorki jest bardzo ważna i bardzo sobie ceni bezpośredni kontakt z czytelnikami. Opowiedziała ciekawe i zabawne anegdoty ze swoich poprzednich spotkań. Nasz gość opowiedział również o wspieraniu i promocji książek polskich autorów, dowiedzieliśmy się jaka jest jej ulubiona literatura polska i zagraniczna.
Na zakończenie spotkania można było kupić książkę, otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Barbara Kosmowska w Szadku

8 listopada 2016 roku w szadkowskiej bibliotece odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską, autorką wszechstronną. Jej książki dedykowane są dla czytelnika w różnym wieku. Są o kobietach i dla kobiet. Pierwsza  powieść zatytułowana  „Głodna  kotka” ukazała się w 2000 roku. Każda kolejna cieszy się niesłabnącą popularnością. Kilka jej powieści zdobyło prestiżowe wyróżnienia: książka „Teren prywatny”, nazywana najbardziej kobiecą powieścią, w 2001 wygrała konkurs literacki pod nazwą „Dziennik polskiej Bridget Jones”, „Buba” w 2002 r. zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”, ”Pozłacana rybka” zdobyła nagrodę literacką „Książka Roku 2007” oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Wyróżnienia i nagrody świadczą o wysokim talencie pisarskim autorki.

Podczas spotkania można było dowiedzieć się o początkach kariery pisarskiej, zamiłowaniu do poezji, o debiucie w roli pisarki. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jaka jest pani Basia w zaciszu domowym, jakie ma marzenia i plany na przyszłość. Na koniec można było zakupić książkę autorki, otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Pani Basia okazała się nie tylko wspaniałą pisarką, ale również wspaniałym człowiekiem, z którym bardzo miło spędziliśmy wieczór.

Spotkanie zorganizowane było w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który realizuje program we współpracy z Instytutem Książki.

Spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz

W dniu 16.09.2014r. o godz. 19:00 w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku

odbyło się spotkanie autorskie z panią Ireną Matuszkiewicz

autorką powieści m.in.:

Agencji złamanych serc”'

Modliszka”, „ Szepty”,

Gry nie tylko miłosne”,

Dziewczyny do wynajęcia”

i wielu innych powieści.

Pisarka opowiadała o początkach swojej twórczości, swoich inspiracjach,

o procesie tworzenia książek. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również

o dzieciństwie i młodości autorki w trudnych czasach powojennych.

Po spotkaniu była możliwości zakupienia książek

oraz otrzymanie autografu od pani Ireny Matuszkiewicz.

Spotkanie z panią Grażyną Jeromin-Gałuszką

Możliwość spotkania  z panią Grażyną Jeromin-Gałuszką mieli czytelnicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Szadku. Spotkanie odbyło się 7 października 2015 r. o godz. 19.00 w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w szadkowskiej bibliotece.

Grażyna Jeromin-Gałuszka zadebiutowała w 2007 r. książką „Złote nietoperze”, za którą otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim „Kolory życia”. Za powieść „Magnolia” otrzymała nagrodę Pióra dla najbardziej poruszającej powieści 2013 r.

Autorka książek: „Kobiety z Czerwonych Bagien”, „Nie zostawiaj mnie”, „Magnolia”, „Długie lato w Magnolii” i innych.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi jak rozpoczęła się  przygoda z pisaniem, skąd czerpie pisarka inspiracje, jaka jest prywatnie i co lubi robić w wolnych chwilach, kiedy nie jest zajęta pisaniem. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie można było otrzymać autograf autorki i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie autorskie z Joanną Olech

1 października 2013 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku odbyło się spotkanie autorskie z panią Joanną Olech – autorką i ilustratorką książek dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Szadku.

Pisarka opowiadała o swojej twórczości i o bohaterach swoich bajek. Czytała fragmenty „Dynastii Miziołków” oraz rysowała bohaterów tej książki. W trakcie spotkania dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach, takich jak: zgadywanki, najlepsze opowiadanie o smoku i gra w szubienicę. W nagrodę uczestnicy otrzymywali od pisarki cukierki. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek oraz otrzymanie autografu od pani Joanny Olech. Dodatkową atrakcją były pieczątki z postaciami z książek, którymi autorka stemplowała zakupione książki jak i wcześniej przygotowane kolorowe karteczki dla wszystkich uczestników spotkania. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem i poprosili o ponowne zaproszenie pani Joanny Olech do szadkowskiej biblioteki.