Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

W dniu 27 października gościem szadkowskiej biblioteki była Eliza Piotrowska, pisarka, tłumaczka, poetka. Autorka książek dla dzieci m.in. "Ciocia Jadzia" oraz tłumaczka książek z serii "Tupcio Chrupcio". Eliza  Piotrowska w interesujący sposób opowiadała o sobie, swojej twórczości oraz o ostatnio wydanej książce "Ciocia Jadzia w PRL-u". Dodatkową atrakcją była lalka "Ciocia Jadzia". W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas II ze Szkoły Podstawowej w Szadku, które były bardzo aktywne i zadawały wiele ciekawych pytań. Spotkanie zostało zorganizowane w Ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa w szadkowskiej bibliotece.
Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską

4 czerwca 2019 r. gościem szadkowskiej biblioteki była  Ewa Chotomska,  córka Wandy Chotomskiej. Pani Ewa napisała wiele popularnych piosenek m.in.: „Szczotka, pasta”, „Myj zęby”, „Moja fantazja”.  Jest autorką licznych scenariuszy m.in. popularnego Tik-Taka, w którym wcielała się w rolę niezapomnianej Ciotki Klotki. Współpracowała również z innymi programami m.in. BudzikJedyneczka.  Ewa Chotomska jest założycielką zespołu Fasolki, a także autorką wielu książek dla dzieci: „Piosennik Ciotki Klotki”, „Kuchenny alfabet” , „Zając Poziomka” . Podczas spotkania nasz gość opowiadał o sobie,  swojej pracy, rodzinie i zwierzętach. Pisarka wspominała , że jako małe dziecko bawiła się z mamą w rymy , z których powstawały piękne wierszyki. W trakcie spotkania dzieci również bawiły się w rymowanki, brały udział we wspólnych zabawach, śpiewały piosenki i odgadywały zagadki. Na zakończenie były wspólne zdjęcia i autografy. Czas spędzony z Panią Ewą upłynął nam w bardzo miłej atmosferze. Spotkanie było zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

 

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewska

22 czerwca 2017 roku w szadkowskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską,  laureatką konkursu na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. Autorka powieści : „Bez przebaczenia”, saga  „Zakręty losu”, „Skazani na ból”, „Wszystko wina kota”, juror w konkursach literackich. Aktywnie wspiera twórczość polskich pisarzy prowadząc portal Czytajmy Polskich Autorów.

Podczas spotkania pani Agnieszka opowiedziała o początkach swojej przygody z pisaniem, dowiedzieliśmy się również jaka jest jej ulubiona pora dnia na pisanie książek. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jakie pani Agnieszka  ma marzenia i plany na przyszłość oraz skąd czerpie pomysły na tak barwnych i charakterystycznych bohaterów powieści. Promocja książki dla autorki jest bardzo ważna i bardzo sobie ceni bezpośredni kontakt z czytelnikami. Opowiedziała ciekawe i zabawne anegdoty ze swoich poprzednich spotkań. Nasz gość opowiedział również o wspieraniu i promocji książek polskich autorów, dowiedzieliśmy się jaka jest jej ulubiona literatura polska i zagraniczna.
Na zakończenie spotkania można było kupić książkę, otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 

Spotkanie z Lechem Dyblikiem

29 listopada 2018r. w szadkowskiej bibliotece gościł  aktor i pieśniarz Lech Dyblik. Nasz gość opowiadał o humorystycznych wydarzeniach z życia na planie filmowym,  swoich  marzeniach i dążeniu do realizacji planów życiowych. Mieliśmy okazję wysłuchać przepięknego wykonania pieśni rosyjskich przy akompaniamencie gitary. Na zakończenie spotkania można było kupić płytę, otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 

Barbara Kosmowska w Szadku

8 listopada 2016 roku w szadkowskiej bibliotece odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską, autorką wszechstronną. Jej książki dedykowane są dla czytelnika w różnym wieku. Są o kobietach i dla kobiet. Pierwsza  powieść zatytułowana  „Głodna  kotka” ukazała się w 2000 roku. Każda kolejna cieszy się niesłabnącą popularnością. Kilka jej powieści zdobyło prestiżowe wyróżnienia: książka „Teren prywatny”, nazywana najbardziej kobiecą powieścią, w 2001 wygrała konkurs literacki pod nazwą „Dziennik polskiej Bridget Jones”, „Buba” w 2002 r. zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”, ”Pozłacana rybka” zdobyła nagrodę literacką „Książka Roku 2007” oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Wyróżnienia i nagrody świadczą o wysokim talencie pisarskim autorki.


Podczas spotkania można było dowiedzieć się o początkach kariery pisarskiej, zamiłowaniu do poezji, o debiucie w roli pisarki. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jaka jest pani Basia w zaciszu domowym, jakie ma marzenia i plany na przyszłość. Na koniec można było zakupić książkę autorki, otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Pani Basia okazała się nie tylko wspaniałą pisarką, ale również wspaniałym człowiekiem, z którym bardzo miło spędziliśmy wieczór.

Spotkanie zorganizowane było w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który realizuje program we współpracy z Instytutem Książki.

 

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi