Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie z Lechem Dyblikiem

29 listopada 2018r. w szadkowskiej bibliotece gościł  aktor i pieśniarz Lech Dyblik. Nasz gość opowiadał o humorystycznych wydarzeniach z życia na planie filmowym,  swoich  marzeniach i dążeniu do realizacji planów życiowych. Mieliśmy okazję wysłuchać przepięknego wykonania pieśni rosyjskich przy akompaniamencie gitary. Na zakończenie spotkania można było kupić płytę, otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewska

22 czerwca 2017 roku w szadkowskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską,  laureatką konkursu na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle. Autorka powieści : „Bez przebaczenia”, saga  „Zakręty losu”, „Skazani na ból”, „Wszystko wina kota”, juror w konkursach literackich. Aktywnie wspiera twórczość polskich pisarzy prowadząc portal Czytajmy Polskich Autorów.

Podczas spotkania pani Agnieszka opowiedziała o początkach swojej przygody z pisaniem, dowiedzieliśmy się również jaka jest jej ulubiona pora dnia na pisanie książek. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jakie pani Agnieszka  ma marzenia i plany na przyszłość oraz skąd czerpie pomysły na tak barwnych i charakterystycznych bohaterów powieści. Promocja książki dla autorki jest bardzo ważna i bardzo sobie ceni bezpośredni kontakt z czytelnikami. Opowiedziała ciekawe i zabawne anegdoty ze swoich poprzednich spotkań. Nasz gość opowiedział również o wspieraniu i promocji książek polskich autorów, dowiedzieliśmy się jaka jest jej ulubiona literatura polska i zagraniczna.
Na zakończenie spotkania można było kupić książkę, otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 

Spotkanie z panią Grażyną Jeromin-Gałuszką

Możliwość spotkania  z panią Grażyną Jeromin-Gałuszką mieli czytelnicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Szadku. Spotkanie odbyło się 7 października 2015 r. o godz. 19.00 w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w szadkowskiej bibliotece.

Grażyna Jeromin-Gałuszka zadebiutowała w 2007 r. książką „Złote nietoperze”, za którą otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim „Kolory życia”. Za powieść „Magnolia” otrzymała nagrodę Pióra dla najbardziej poruszającej powieści 2013 r.

Autorka książek: „Kobiety z Czerwonych Bagien”, „Nie zostawiaj mnie”, „Magnolia”, „Długie lato w Magnolii” i innych.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi jak rozpoczęła się  przygoda z pisaniem, skąd czerpie pisarka inspiracje, jaka jest prywatnie i co lubi robić w wolnych chwilach, kiedy nie jest zajęta pisaniem. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie można było otrzymać autograf autorki i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Barbara Kosmowska w Szadku

8 listopada 2016 roku w szadkowskiej bibliotece odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską, autorką wszechstronną. Jej książki dedykowane są dla czytelnika w różnym wieku. Są o kobietach i dla kobiet. Pierwsza  powieść zatytułowana  „Głodna  kotka” ukazała się w 2000 roku. Każda kolejna cieszy się niesłabnącą popularnością. Kilka jej powieści zdobyło prestiżowe wyróżnienia: książka „Teren prywatny”, nazywana najbardziej kobiecą powieścią, w 2001 wygrała konkurs literacki pod nazwą „Dziennik polskiej Bridget Jones”, „Buba” w 2002 r. zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”, ”Pozłacana rybka” zdobyła nagrodę literacką „Książka Roku 2007” oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Wyróżnienia i nagrody świadczą o wysokim talencie pisarskim autorki.


Podczas spotkania można było dowiedzieć się o początkach kariery pisarskiej, zamiłowaniu do poezji, o debiucie w roli pisarki. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jaka jest pani Basia w zaciszu domowym, jakie ma marzenia i plany na przyszłość. Na koniec można było zakupić książkę autorki, otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Pani Basia okazała się nie tylko wspaniałą pisarką, ale również wspaniałym człowiekiem, z którym bardzo miło spędziliśmy wieczór.

Spotkanie zorganizowane było w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który realizuje program we współpracy z Instytutem Książki.

 

 

Spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz

 

W dniu 16.09.2014r. o godz. 19:00 w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Szadku

 odbyło się spotkanie autorskie z panią Ireną Matuszkiewicz

 autorką powieści m.in.:

 Agencji złamanych serc”'

 Modliszka”, „ Szepty”,

 Gry nie tylko miłosne”,

 Dziewczyny do wynajęcia”

 i wielu innych powieści.

 

 Pisarka opowiadała o początkach swojej twórczości, swoich inspiracjach,

 o procesie tworzenia książek. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również

 o dzieciństwie i młodości autorki w trudnych czasach powojennych.

 Po spotkaniu była możliwości zakupienia książek

 oraz otrzymanie autografu od pani Ireny Matuszkiewicz.

 

         

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi