Relacja ze spotkania z Izabelą Sową

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • img_8929sro
  • img_8931

* - kliknij na zdjęcie aby zobaczyć je w powiększeniu
Dnia 21 stycznia 2008 roku znana pisarka Izabela Sowa była gościem Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź – Śródmieście Fila nr 8 ul. Ogrodowa 24.
Pani  Izabela Sowa  chętnie opowiadała o sobie  i początkach swojej kariery literackiej oraz o plusach
i minusach zawodu pisarza.
Autorka odpowiadała na pytania czytelników , którzy byli ciekawi pierwowzorów bohaterów jej powieści z tak  zwanej serii  owocowej „Smak świeżych malin „ „Cierpkość wiśni „ i  „Herbatniki z jagodami „. O książce „Zielone jabłuszko” powiedziała że jest to książka najbardziej autobiograficzna.
Autorka  mówiąc o swoich książkach najczęściej odnosiła się do ostatniej książki „Świat szeroko zamknięty”, opowiadała też o  czym będzie jej najnowsza książka.

Na zakończenie autorka przyznała że spotkania z czytelnikami są dla Niej  jedną z form inspiracji przy pisaniu nowej książki ,po czym nastąpiła najbardziej oczekiwana przez wielu czytelników chwila na rozmowy indywidualne i podpisywanie książek.
Bezpośredni i miły sposób bycia autorki sprawiły ,iż  wszyscy obecni na spotkaniu czuli się swobodnie i zadawali dużo pytań pisarce.  W spotkaniu uczestniczyło (ok. 40 osób).

Anna Olborska
moderator DKK MBO Łódź-Śródmieście FB nr 8