DKK dla dzieci

W dniu 4 października 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci „Pozytywnie zaczytani”.

Omawialiśmy fragmenty książki Rafała Witek „Pierwszaki z kosmosu”, o bohaterce Poli, która  właśnie rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. A razem z nią w szkole zjawiają się przybysze z kosmosu - Titi i Toto. Tym wesołym stworkom trudniej niż innym dzieciom przyswoić sobie szkolne reguły i zwyczaje. Niekiedy wpadają w tarapaty, ale zawsze jest z nimi wesoło.

Po wspólnej dyskusji i wrażeniach na temat przeczytanych fragmentów książki, każdy uczestnik pokolorował swoją wersje kosmicznej galaktyki.