Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

W dniu 20 września 2018 odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie DKK dla dzieci "Pozytywnie zaczytani". Nasze spotkanie miało charakter organizacyjno-dyskusyjny. Dzieci miały okazję zapoznać się z książką Agnieszki Frączek "Dobre obyczaje czyli w lekkim tonie o bon tonie".

Przeczytaliśmy różne historie, a na ich podstawie dyskutowaliśmy o zasadach dobrych manier i grzecznościowych zwrotów. Bo uśmiech zaraża jak grypa. Kto pierwszy podaję rękę Starszy- Młodszemu, Mężczyźnie - Dama. Czy wypada wyjść z przyjęcia imieninowego bez pożegnania? Mówić "poproszę" zamiast "daj".

Wspólnie czytaliśmy wiersze z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości "Katechizm polskiego dziecka", "Do polskiej dzieweczki"