Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W dniu 22 marca 2018 odbyło się spotkanie z cyklu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci p.n.”Pozytywnie zaczytani”. Wspólnie spędzony czas był poświęcony na wspólnym czytaniu wierszy z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości.
Na podstawie książki Władysława Bełza „Katechizm Polskiego Dziecka” każdy uczestnik głośno przeczytał utwory m.in.: „Czem też ja będę?”, „O celu Polaka”, „Ziemia rodzinna”, „Modlitwa za Ojczyznę”, „Marsz Skautów”, „Legenda o garści ziemi polskiej”  oraz „Kto ty jesteś?” - Polak mały to słowa znane polskim dzieciom od ponad stu lat, a książka po raz pierwszy ukazała się we Lwowie w 1900 roku i po dziś dzień jest najbardziej rozpoznawalną książką dla dzieci szerzącą wartości patriotyczne. Ogromne wrażenie na dzieciach wywarły słowa   i duch polskości ujęty w każdym utworze. Polska jako naród ma mocno zakorzenione wartości patriotyczne, dlatego warto młodemu pokoleniu zaszczepić historię naszych dziadków walczących o Polskę.