Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie z Barbarą Kosmowską

          W poniedziałek 12 czerwca 2017 roku w ramach spotkań autorskich Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rząśni Filia w Kodraniu gościliśmy Barbarę Kosmowską. Pani Barbara jest autorką książek dla dorosłych i młodszych czytelników, otrzymała liczne wyróżnienia i nagrody w konkursach m.in. „Teren prywatny” otrzymał główną nagrodę w konkursie polskiej „Dziennika Bridget Jones”, „Pozłacana rybka” zdobyła I miejsce w konkursie Literackim im. Astrid Lindgren powieść „Buba” zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”, w 2015 roku otrzymała statuetkę „Guliwer w krainie liliputów” nagrodę przyznawaną przez czasopismo „Guliwer” za całokształt twórczości. W 2017 roku książka „Tru” wygrała w konkursie Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięca „Przecinek Kropka” .
W trakcie spotkania nasz gość opowiadał o swojej drodze literackiej, życiu i rodzinie. Pani Basia chętnie odpowiadała na
pytania osób uczestniczących w spotkaniu, wyjaśniła m.in. różnice między pisaniem dla dzieci   a dla dorosłych, opowiadała skąd czerpie pomysły do swoich powieści i czy książki są oparte na faktach. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, gdyż sama jest niezwykle ciepłą i przyjazną osobą. Na zakończenie Pani Basia otrzymała kosz róż wykonanych własnoręcznie przez pracowników GOK i biblioteki, a później przyszedł czas na autografy oraz wspólne zdjęcia. Bardzo dziękujemy Pani Barbarze za to wspaniałe oraz interesujące spotkanie i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy.     

 

Spotkanie z Barbarą Kosmowską_2   Spotkanie z Barbarą Kosmowską_5  Spotkanie z Barbarą Kosmowską_4

Spotkanie z Barbarą Kosmowską_1     Spotkanie z Barbarą Kosmowską_6 Spotkanie z Barbarą Kosmowską_3

 

Roman Czejarek w Kodraniu

        

       25 maja 2016 r. Dyskusyjny Klub Książki działający przy GBP w Rząśni Filia w Kodraniu gościł Pana Romana Czejarka - dziennikarza, radiowca, pisarza. Podczas spotkania Pan Roman opowiadał o swoich licznych podróżach, o ludziach tworzących i pracujących przy realizacji audycji i tras koncertowych. W trakcie spotkania przytaczał zabawne historie związane z pracą w radio i teleturniejem Gilotyna. Nasz gość przygotował niespodzianki dla czytelników - różne gadżety, pamięć USB, maskotki wystarczyło odpowiedzieć na pytania związane z popularną audycją. Mimo towarzyszącej burzy spotkanie przebiegło w miłej i zabawnej atmosferze. Na zakończenie Pan Roman zaprezentował swoje publikacje książkowe, a po spotkaniu chętnie pozował do zdjęć. Spotkanie zrealizowano we współpracy z Instytutem Książki w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki.   

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi