Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich w Klonowej

25 kwietnia, późnym popołudniem gościliśmy w naszej bibliotece panią Katarzynę Enerlich – autorkę serii „Prowincja”. Pisarka pochodząca z Mrągowa, pracowała od młodzieńczych lat jako dziennikarka w mediach lokalnych i regionalnych, była opiekunką osób starszych. Obecnie jest twórcą niezależnym. Jako autorka powieści zadebiutowała w 2008 r. – do chwili obecnej wydała już 16 książek.

Pani Katarzyna spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem naszych czytelniczek. Opowiadała nie tylko o swoich książkach, w dużej mierze też o życiu prywatnym, które niejednokrotnie sprawiało jej wiele przykrości. Obecnie mieszka w małej podmrągowskiej wsi, gdzie wiedzie spokojne życie w zgodzie z otaczającym ją środowiskiem. To sielskie życie jest odzwierciedlone w serii jej powieści. Spotkanie z panią Enerlich przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Dla przybyłych gości znalazło się również coś słodkiego na przekąskę. Nasze czytelniczki mogły także zakupić książki pani Katarzyny wraz z dedykacją.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  - we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.


 

Spotkanie autorskie z Tanyą Valko w Klonowej

17 maja 2016 r. 

Wyjątkową osobę gościliśmy w tym tygodniu w naszej bibliotece. Tanya Valko – przez ponad 20 lat mieszkała w krajach arabskich, w tym w Arabii Saudyjskiej, a obecnie w Indonezji. Powieściopisarka - autorka sagi arabskiej i sagi azjatyckiej - opowiadała nie tylko o swoich książkach. Z wielkim zaangażowaniem mówiła o życiu w krajach arabskich, o tradycji i kulturze, sposobie życia i sytuacji kobiet. Podkreśliła, że bohaterowie jej powieści to postaci fikcyjne, lecz zdarza się, że inspiracją do kreacji niektórych bohaterów i ich losów są ludzie znani pisarce osobiście bądź postaci z mediów czy historii.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi