Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Grzegorz Stanecki

Dnia 20.06.2017 w siedzibie Aresztu Śledczego odbyło się spotkanie DKK dotyczące książki Waldemara Łysiaka "Satynowy magik". Książka wzbudziła dyskusję na temat diaboliczności głównego bohatera Sata. Wobec słabości fabuły rzekomej powieści autora, duża część dyskusji nad książką zajęły dygresje na temat wątków historycznych, dotyczących sztuki, czy sytuacji geopolitycznej II Rzeczypospolitej w okresie międzywojennym. Wszyscy zwrócili uwagę na kunszt pisarski Łysiaka, dobór słownictwa i oddanie nastrojów grzesznej Europy tuz przed wybuchem wojny. Pytanie czy jest fantastycznym rzemieślnikiem czy prawdziwym pisarzem o lekkiim piórze pozostało jednak bez odpowiedzi.

 

Zrobmy sobie raj w zakladzie karnym

30 maja br. podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Areszcie Śledczym omawiana była książka Mariusza Szczygła "Zrób sobie raj" Opowieść o Czechach koncentruje się głównie wokół wątku pokazania inności naszych południowych sąsiadów  Ludzie żyją tam inaczej, z czego innego się śmieją, inaczej wierzą (bądź nie wierzą), na inne dzieła kulturowe mogą sobie pozwolić, co innego ich zachwyca, a co innego oburza. Dzieła fotografa Saudka czy rzeźbiarza Cernego są na to najlepszym dowodem. Książka, aczkolwiek nieco trudna i chaotyczna, pełna dygresji i didaskaliów została dobrze przyjęta przez klubowiczów. Nie obyło się bez porównań do poprzedniej lektury pani Barbary Włodarczyk "Nie ma jednej Rosji".

Marcin Meller 11 maja 2015

11 maja 2015 roku Marcin Meller był gościem DKK w piotrkowskim Areszcie śledczym. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu osadzonych. Meller opowiadał o swoich podróżach do Gruzji, na podstawie których powstała książka Gaumardżos.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi