Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ LINGAS-ŁONIEWSKĄ

Agnieszka Lingas-Łoniewska, wrocławska pisarka, autorka ponad dwudziestu książek m.in. trylogii "Zakręty losu", "Piętno Midasa" czy "Wszystko wina kota", odwiedziła wczoraj naszą bibliotekę. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego  przy naszej bibliotece, a także dzięki Instytutowi Książki. Podczas spotkania autorka odpowiadała na pytania zadawane przez moderatora klubu: Martynę Urbaniak. Czytelnicy, którzy licznie przybyli, mieli również okazję zadać pisarce kilka pytań. Wieczór był pełen energii, dobrego humoru, a także miłej atmosfery.  Na zakończenie spotkania, każdy słuchacz mógł przez chwilę porozmawiać z Panią Agnieszką, a także zdobyć książkę z dedykacją. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie, a Pani Agnieszce dziękujemy za cudowne chwile w naszej bibliotece. 

Spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz w Filii nr 18

W piątkowe popołudnie, 28 października, spotkała się z naszymi czytelnikami i nie tylko, znana 
i lubiana autorka książek Irena Matuszkiewicz. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa przy naszej bibliotece. Pisarka bardzo wyczerpująco
 i z dużą dawką humoru, odpowiadała na zadawane pytania od moderatora, jak i czytelników. Wszyscy podkreślili, że Pani Irena Matuszkiewicz jest osobą ciepłą, z dużą wrażliwością i bardzo dobrze jej się słuchało. Dla każdego wieczór autorski był zbyt krótki, jednak Pani Irena musiała się spieszyć na kolejne spotkanie. Mimo to, poświęciła jeszcze chwilę na podpisywanie książek 
  i rozmowy z czytelnikami. Wszystkim dziękujemy za tak liczne przybycie
 i bardzo miłą atmosferę. 

Spotkanie z Barbarą Kosmowską

    20 maja miałyśmy ogromną przyjemność gościć w naszej bibliotece Barbarę Kosmowską - autorkę poczytnych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kilka powieści zostało nagrodzonych w konkursach literackich m. in. w konkursie na Dziennik polskiej Bridget Jones (Teren prywatny), czy w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren (Pozłacana rybka)

   Ponieważ było to pierwsze nasze spotkanie autorskie zorganizowane dzięki DKK, przeżywałyśmy duży stres. Czy się uda? Jaka jest autorka? czy rozmowa "będzie się kleiła"?

   Autorka okazała się niezwykle ciepłą i sympatyczną osobą. Chętnie odpowiadała na pytania i przybliżyła nam tajemnice pisarstwa. Ubawiła wszystkich anegdotą rodzinną związaną z powstaniem książki Niebieski autobus. Rozwiała również domysły moderatorki spotkania, co do motywów napisania powieści Ukrainka. Moderatorka doszukiwała się powiązań między powstaniem książki, a głośną aferą medialną związaną z niewybrednymi żartami pewnych prowadzących. Okazało się, że książka nie miała z tą sytuacją nic wspólnego. mało tego - książka już była napisana!
     Spotkanie zakończyły autografy, podziękowania i miłe rozmowy, które mogłyby trwać godzinami, gdyby nie zmęczenie autorki :)
   Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie :)
 
Do obejrzenia zdjęć zapraszamy na stronę biblioteki:

Sławomir Koper w Filii nr 18 MBP Łódź-Bałuty

Dzięki działającemu przy naszej filii Dyskusyjnemu Klubowi Książki 21 października miałyśmy zaszczyt gościć historyka, pisarza, dziennikarza Sławomira Kopra - autora kilkudziesięciu książek o tematyce historycznej i biograficznej. Książki jego autorstwa cieszą się w naszej bibliotece ogromną popularnością. Właściwie nie stoją na półkach, a chętni często proszą o odłożenie kolejnych pozycji. Stad wybór tego właśnie autora na spotkanie. Cieszymy się, że udało się i doszło ono do skutku. Czytelnicy jak zwykle nie zawiedli i stawili się licznie, by posłuchać i zobaczyć ulubionego autora. Zresztą nie tylko czytelnicy, bo dojechały do nas osoby również z odległych części miasta. W sumie w spotkaniu uczestniczyło 39 osób. Spotkanie prowadziła moderatorka DKK oraz jeden z klubowiczów - pan Witold. I choć zadaliśmy dużo pytań, to wiele nasunęło nam się jeszcze po spotkaniu, które i tak trwało 1,5 godziny Uśmiech Wiadomo - emocje i stres robią swoje. Odpowiedzi nie zdradzamy, kto nie był, nie słyszał, niech żałuje.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi