Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Co mężczyźni wiedzą o kobietach?

Na spotkaniu DKK w MBP Łódź-Śródmieście, Filia Nr 11, które odbyło się 22 października 2009 r. omówiono książkę Janusza L. Wiśniewskiego „Zespoły napięć”.

Janusz Wiśniewski jest pisarzem, informatykiem i chemikiem. Urodził się w 1954 roku w Toruniu. Popularność przyniosła mu wydana w 2001 roku książka „S@motność w Sieci”. Jest współautorem scenariusza filmowego napisanego na podstawie tej powieści. Życiowe motto Janusza Wiśniewskiego brzmi: „Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies”.

Wiśniewski jest autorem powieści „Los powtórzony” oraz zbiorów opowiadań „Intymna teoria względności” i „Molekuły emocji”. Z korespondencji e-mailowej z dziennikarką Małgorzatą Domagalik powstała książka „188 dni i nocy”. Opowiadania Wiśniewskiego znalazły się w zbiorach: „10 x miłość”, „Opowieści wigilijne” i „Opowiadania letnie, a nawet gorące”.

Janusz Wiśniewski zaprezentował się jako wnikliwy i życzliwy obserwator kobiecej duszy. W zbiorze opowiadań Zespoły napięć opisuje konsekwentnie świat kobiet: uważa że jest zupełnie inny, niż świat mężczyzn. A także lepszy, ciekawszy, bogatszy w przeżycia. Bardziej i częściej wzruszający. I o tych wzruszeniach jest ta książka.

To zaskakujące, że czytając te opowiadania, nie zastanawiamy się, kto je napisał, ponieważ tak bardzo fabuła absorbuje naszą uwagę. Znakomity styl i język, pozbawiony „pustych” definicji i bzdurnych uwag. Doskonała lektura na jesienne, chłodne wieczory.

Beata Barbus Moderator DKK przy MBP Łódź-Śródmieście FB nr 11

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi