Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Omówiono książkę Joanny Chmielewskiej „Zapalniczka”

Na spotkaniu DKK w MBP Łódź - Śródmieście, Filia Nr 11, które odbyło się 27 maja 2010 r. omówiono książkę Joanny Chmielewskiej „Zapalniczka”.

Joanna Chmielewska to tak naprawdę Irena Becker Kuhn. I choć z wykształcenia jest architektem, to pisanie stało się jej przeznaczeniem. Uwielbia tory wyścigów konnych i kasyna. Zbiera pocztowe znaczki i bursztyny. W lodówce trzyma zawsze mrożony bób, jogurt i piwo. Jednak przede wszystkim Joanna Chmielewska to Królowa Polskiego Kryminału. „Wszyscy jesteśmy podejrzani”, „Lesio”, „Wszystko czerwone” i cała reszta... Jej książki znają i uwielbiają już pokolenia. Niedawno skończyła 75 lat. To wiele? Być może. Jednak, gdy trzyma się w dłoni „Zapalniczkę” - wie się jedno – Joanna Chmielewska z pewnością nie jest starym próchnem.

Do czytania „Zapalniczki” nie trzeba zachęcać. Tu wystarczy same nazwisko autorki. Kto zna, to i kocha. Kto kocha, to i tak przeczyta. Książka jest znakomita. Prawie 400 stron przyjemności. Ten kryminał potrafi bawić do łez. Tu przecież nawet śmierć wydaje się wyjątkowo niezwykła w swej zwykłości (śmierć jak śmierć, ale pociachać kogoś sekatorem?; iście ogrodniczy zgon). Jeśli w świecie realnym nie możecie uczestniczyć w niecodziennych śledztwach, tutaj otrzymacie tę szansę.

Wartka akcja, szeroki wachlarz postaci, zaskakujące zwroty akcji, no i przede wszystkim barwny, nieszablonowy język, humorystyczne opisy sytuacji. Nic dodać nic ująć, wymarzona lektura na wakacje. Jedna z najlepszych powieści pani Joanny.

Beata Barbus Moderator DKK przy MBP Łódź-Śródmieście FB nr 11

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi