"Zuźka w necie i w realu" Doroty Suwalskiej

"Zuźka w necie i w realu", to książka dla jeszcze nie nastolatków. Zawiera kilkanaście opowiadań o wesołej dziewczynce imieniem Zuzia, jej rodzinie oraz znajomych. W opowiadaniach Zuźka zwraca się bezpośrednio do czytelnika, a to zwiększa zainteresowanie książką. Bohaterkę zaczyna fascynować internet. Odkrywa dobre i złe strony tego urządzenia, przyjemności i niebezpieczeństwa związane z siecią. Zuźka jest lubiana wśród rówieśników. Ma młodszego brata, tatę, który dziwnie pracuje, a mama lubi czytać o chorobach. Dziewczynka trenuje dżudo, umie zrobić .pdf i ma dysgrafię. Uważa, że kolega z klasy - Jaszko ma być jej mężem. Lubi także zabawę w detektywów, a najbardziej na czacie, bo uważa, że czat jest najlepszym miejscem do szpiegowania, ale wy- korzystuje go też do konkursu polonistycznego. Podobały nam się również rozmowy, które Zuźka prowadziła na czacie. Książka jest tak dobrze napisana, że łatwo można było wyobrazić sobie całą sytuację.

Książka jest bardzo przyjemna i warto ją przeczytać, ponieważ dostarcza ona niezwykle dużo rozrywki i nie brakuje w niej zabawnych wydarzeń.

Recenzja zbiorowa dzieci z DKK
przy Filii nr 2 MBP w Pabianicach