Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Marcin Pałasz w bibliotece na Piaskach

Marcin Pałasz w bibliotece na Piaskach

 

19 kwietnia 2013 Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach gościła Marcina Pałasza, autora książek dla dzieci i młodzieży.

Mogliśmy gościć pisarza dzięki Dyskusyjnemu Klubowi Książki dla młodych czytelników działającemu przy naszej bibliotece. W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze szkoły podstawowej oraz niewielkie grono dorosłych. Naliczyliśmy 28 osób.

Panowała przemiła atmosfera, było dużo śmiechu. Autor ma ogromne poczucie humoru i już od pierwszych chwil nawiązał świetny kontakt z młodymi czytelnikami. Opowiadał o swoim życiu i oczywiście o twórczości. Pisze w nocy, by po twórczej pracy spać do przedpołudnia,

bo wstaje dokładnie o 11.59.

Pierwszą swoją książkę „Opowieści z krainy potworów” napisał dla chrześniaka Krzysia. Chłopiec, choć zawsze czuł awersję do książek, tę pochłonął w trzy dni. I tak zaczęła się dla pana Marcina przygoda z pisaniem. Czasami inspiracji szuka patrząc w gwiazdy, często podpowiada mu wyobraźnia, ale głównie pomysły na książkę czerpie z życia codziennego. Mieszka we Wrocławiu, ma nastoletniego syna i wielorasowca ze schroniska o imieniu Elf. Właśnie przypominający nieco charta Elf jest bohaterem książki „Sposób na Elfa”. To on tak bardzo bał się huku fajerwerków i petard, że przez noc osiwiała mu broda. Zabawny Elf potrafi rozśmieszyć każdego swoimi minami, obrażony robi taką minę, jakby mówił „nie odzywam się do ciebie”. Sympatyczny Elf będzie bohaterem serii książek, w tym jednej pt. „Jak wychować człowieka” prawie autorem, podpisana bowiem będzie - Elf Pałasz.

Na prośbę młodych czytelników autor chce napisać horror, w którym będą straszyć duchy i pojawi się wampirek.

Pisarz uwielbia jeździć pociągami i ma już przejechane 42 tys. kilometrów.

Było nam bardzo miło gościć pana Pałasza, pisarz zdobył serca młodych czytelników. Mamy nadzieję, że jeszcze nas kiedyś odwiedzi.

Na zakończenie spotkania można było kupić książkę i dostać autograf z dedykacją od autora. Zdjęcie pisarza z uczestnikami spotkania pozostanie dla wszystkich cenną pamiątką.

 

Ewa Pawlak

 

 

 

 

 

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi