Relacja ze spotkania DKK w dniu 29.04.2011 r.

W dniu 29 kwietnia br. Klubowicze spotkali się, by omówić książkę Marii Nurowskiej „Niemiecki taniec”. Autorka opowiada losy arystokratycznej rodziny, mieszkającej od pokoleń na Kaszubach, która po II wojnie św. została wysiedlona. Bohaterkami są 2 kobiety, które w swej starości pod wpływem pewnych wydarzeń wracają wspomnieniami do czasu dzieciństwa i młodości.

Powieść wywołała burzliwą dyskusję na temat zachowań Niemców i Polaków w czasie II wojny światowej i tuż po niej. Niektórzy uczestnicy pamiętali jeszcze własne przeżycia z tego trudnego okresu. Nie odbyło się bez emocjonalnych uniesień i bolesnych wspomnień, jakie pozostawiła w pamięci okrutna wojna.

Dyskusję przerwała oczekiwana transmisja królewskiego ślubu Wiliama i Kate, która uspokoiła nastroje klubowiczów.