Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke w Stróży

11 maja w Stróży odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke.
Bajkopisarz przybył na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece publicznej w Stróży. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z miejscowej podstawówki oraz delegacje z Rząśni i Białej. Przybyli również mieszkańcy, bibliotekarki z gminy Rząśnia oraz włodarz gminy Rząśnia – Pan Tomasz Stolarczyk.
O godz. 12:00 delegacja Niesfornego Alfabetu powitała pisarza i oddała mu głos. W pierwszej części spotkania, Grzegorz Kasdepke opowiadał o swoich książkach i zadawał dzieciom pytania- w drugiej zaś role odwróciły się, dzieci zamieniły się w dziennikarzy i pytały : o książki, zainteresowania, samochody, motory i… pierwszą dziewczynę. Jak się można było spodziewać pisarz z humorem odpowiedział na wszystkie. Na zakończenie spotkania zostały wręczone dyplomy za baśniowe konkursy, a zwycięzcy dołączyli do obsady słuchowiska na podstawie bajeczki Grzegorza Kasdepke ” O liście, który zabłądził”. Nagranie odbyło się po spotkaniu i wziął w nim udział również nasz gość (http://www.radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=17033 Wyemitowane będzie 1 czerwca na antenie lokalnej rozgłośni – Radia Ziemi Wieluńskiej. Będzie to oczywiście prezent z okazji Dnia Dziecka i aktywny udział w XIV Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom.