Spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz

W czwartek 15 września 2011roku w Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej

w Pabianicach odbyło się spotkanie autorskie ze znaną i lubianą pisarką powieści

obyczajowych i kryminalnych Ireną Matuszkiewicz. Uczestniczyło w nim trzydzieści osób.

Spotkanie z autorką zorganizowane zostało w ramach działającego przy bibliotece

Dyskusyjnego Klubu Książki współfinansowanego przez Instytut Książki.

Niezwykle delikatna i serdeczna, pisarka opowiadała o swoim życiu i o twórczości.

„Umiem słuchać - mówiła, lubię obserwować życie, opowiadam historie prawdziwe. Choć pomysłów na książki mam wiele, chętnie zbieram je od przyjaciół i znajomych.”

Na sali panowała przyjemna atmosfera, autorka odpowiadała na pytania czytelników

zainteresowanych jej biografią, twórczością i planami na przyszłość.

„Jestem z innej epoki, z czasów gdy nie było komputerów, my wtedy chętnie słuchaliśmy radia.

Biegło się po szkole do domu, by posłuchać Ireny Kwiatkowskiej czytającej „Anię z Zielonego Wzgórza”. Jako autorka książek debiutowałam późno „Agencją złamanych serc”, gdy

zaniosłam tę książkę do Wydawnictwa Prószyński i S-ka nosiła tytuł „Odlot ptaka Piwnicznego” - to jedyna książka, której tytuł wybrał ktoś inny. Dziś przyznaję, że to była dobra decyzja.”

Pisarka urzekła wszystkich naturalnością i życzliwością. Uwielbia kryminały – czytać i pisać

i piękną biżuterię, którą sama tworzy. „Wymyślanie zagadek kryminalnych mnie bawi,” - mówiła.

A my, czytelnicy lubiący jej książki, będziemy czekać na kolejną.

Na zakończenie spotkania pisarka podpisywała swoje książki i rozdawała autografy.

Ewa Pawlak

Zobacz zdjęcia ze spotkania: