Poznaliśmy tajemnicę motyli - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Konstantynowie Łódzkim

W dniu 06 czerwca 2016 r. w  bibliotecznym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Konstantynowie Łódzkim uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkola nr 1.

Nasze spotkanie było pełne niespodzianek! Na wstępie magiczna skrzyneczka, która okazała się teatrzykiem obrazkowym, z pomocą pani bibliotekarki opowiedziała nam bajkę pt „Mój przyjaciel Kemushi”.

Jest to historia małej gąsienicy, która rosnąc, zmieniała się tak bardzo, że w końcu stała się pięknym motylem. Przyglądając się ilustracjom naszego teatrzyku, rozmawialiśmy na temat zachodzących zmian w przyrodzie i zmieniających się pór roku. Kolejną niespodzianką spotkania była zabawa z chustą i kolorowymi piłeczkami. Korzystając z magicznego zaklęcia, które razem głośno wypowiedzieliśmy, zamieniliśmy piłeczki w motyle, które z naszą pomocą fruwały nad barwnym kwiatem, czyli nad kolorową chustą.

Na zakończenie, korzystając z wizyty w bibliotece, każdy z naszych klubowiczów wybrał książkę do wypożyczenia.

Dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu i zapraszamy do odwiedzin w bibliotece.