Plany na 2014 rok

23 stycznia 2014 młodzież DKK przybyła, aby ustalić plan działania na 2014 rok.

Na spotkanie przybyło 6 osób. W pierwszej części spotkania poczyniliśmy wstępne ustalenia i wybór pierwszych lektur. Kierowaliśmy się  obchodami Roku 2014.

1. Rok Jana Karskiego –  Medaliony Nałkowskiej, fragmenty Zeszytów Oświęcimskich.
  2. Rok Kolberga – udział w wydarzeniach związanych z kultywowaniem tradycji. Lektura towarzysząca – Cztery mile za piec M. Kownackiej, Legendy ludowe
  3. Rok Jana Dukli – Czerwone niebo nad Wołyniem  B Iskry Kozińskiej
  4. Rok Czytelnika -  Przygotowanie Jubileuszu 40 -lecia biblioteki. W prezencie dla czytelników zaprezentowane zostaną filmiki z wybranych wydarzeń z życia biblioteki. Lektury to : plany, sprawozdania, artykuły prasowe, kroniki szkolne, dzienniki biblioteki.

Druga część spotkania, to przydzielenie zadań w związku z jubileuszem biblioteki. Klubowicze otrzymali materiały do stworzenia prezentacji multimedialnej , wybrali sobie wydarzenia do zaprezentowania oraz pomogli w zrobieniu gazetek na 2014 rok i zeskanowali artykuły prasowe dotyczące  naszej biblioteki. Ponadto założyliśmy zamkniętą grupę DKK na portalu społecznościowym, aby na bieżąco wymieniać się informacjami i zdjęciami w przypadku wątpliwości. Ustaliliśmy również termin „urodzin” biblioteki na 10 marca, aby tuż po Święcie Kobiet opowiedzieć o tej wyjątkowej dla nas , która na imię ma Biblioteka.

Spotkanie trwało ponad 3 godziny. Rozstaliśmy się ze świadomością, że czeka nas jeszcze dużo pracy.

Magdalena Komór