Dom ośmiu tajemnic w katarzynkowy wieczór

24 listopada o godz. 15.00 w bibliotece w Stróży odbyło się kolejne spotkanie DKK z dziećmi. Połączone zostało z Katarzynkami. W związku z tym oprócz członków klubu przybyli na nie chłopcy i dziewczęta z naszej podstawówki. Łącznie było 18 osób.

Po oficjalnym powitaniu przeczytałam dzieciom wybrane przez klubowiczów fragmenty książki „ Dom ośmiu tajemnic” L. Bardijewskiej, które spodobały się również tym uczestnikom spotkania, którzy nie należą DKK. Książka podobała się wszystkim. Rozmawialiśmy o tajemnicach naszych strychów i piwnic oraz o tym jakie figle potrafi spłatać nam własna wyobraźnia. Obejrzeliśmy również wystawkę książek „ Czary w literaturze”. Znalazły się na niej książki, w których przewijały się motywy: czary, czarownice, wróżby, tajemnice, tajemnicze miejsca.

Następnie przystąpiliśmy do kultywowania tradycji katarzynkowych.i do godziny 17.30 sprawdzaliśmy, co przyniesie przyszłość u wróżek Adgam i Annaoj.

Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze. Ustaliliśmy, że w grudniu omawiać będziemy „Pierwszą miłość” Marty Fox.

Sporządziła Magdalena Komór

Moderator DKK przy BP w Stróży