Spotkanie organizacyjne

Biblioteka Publiczna w Stróży, podczas przerwy wakacyjnej, przystąpiła do DKK.

W lipcu otrzymaliśmy cztery tytuły. Dwa dla dorosłych czytelników. Są to: „Lala” Dehnela oraz „Podróże z Herodotem” Kapuścińskiego. Młodsi klubowicze otrzymali „Krzysztofa Pączka droga do sławy” Onichimowskiej oraz „Dom ośmiu tajemnic” Bardijewskiej. W związku z tym, że osoby które zadeklarowały swoje uczestnictwo w klubie, były na wakacjach, pierwsze spotkanie odbyło się szóstego września z dziećmi i dziesiątego września z dorosłymi.

Spotkania miały charakter organizacyjny, przybliżyłam uczestnikom cele i zadania klubu, ustaliliśmy częstotliwość spotkań i wybraliśmy książki do dyskusji.

Dzieci wybrały „Krzysztofa Pączka droga do sławy” Onichimowskiej i zaproponowały zorganizowanie konkursu poświęconego pisarce i jej utworom. Natomiast dorośli klubowicze wybrali „Podróże z Herodotem” Kapuścińskiego.

Kolejne terminy spotkań to: 11 października – dzieci oraz 15 października – dorośli.

Sporządziła

Magdalena Komór