Zamknięcie DKK w Bełchatowie"Pragniemy poinformować, iż z dniem 01.01.2009 roku Biblioteka Publiczna w Łasku rezygnuje z uczestnictwa w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki. [...]"

"Plaster Czarownicy i inne baśnie" Małgorzaty Strzałkowskiej

W dniu 27.02.2008 roku w filii dla dzieci odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
W dyskusji wzięło udział 5 dzieci. Omawialiśmy książkę Pani Małgorzaty Strzałkowskiej "Plaster Czarownicy i inne baśnie". Autorka zaczarowała nie tylko wszystkich  klubowiczów, ale i mnie. To jest to, czego dziecko potrzebuje: czary, mądrość i śmiech. To zabawa na całego dla najmłodszych. Krótkie bajki, utrzymujące młodego czytelnika w miłym napięciu, momentami śmieszne, pełne wyobraźni, ale nigdy - smutne.

Najbardziej przypadła dzieciom do gustu Straszna Czarownica, która je lody, a jeżdżąc na rowerze czasami rymsnie się o jakiś kamień oraz Czarodziej Kleofas, który pewnego dnia zapomina czarów i nie potrafi bez nich założyć kapci i umyć zębów. Znakomita przeciwwaga dla mrocznej klasyki Andersena czy braci Grimm. Książka fantastycznie przyjęta i szeroko dyskutowana.

Mariola Dąbrowska
Moderator DKK przy BP w Łasku-Klub dla młodzieży