Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Twórczość współczesnych pisarek polskich

Styczniowe potkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii Nr 11 MBP Łódź - Śródmieście, poświęcone było omówieniu twórczości polskich, młodych pisarek współczesnych

Na pierwszy ogień poszła twórczość młodziutkiej (23 lata) Olgi Rudnickiej.

"Martwe jezioro", "Czy ten rudy kot to pies?", "Lilith" oraz 2 części "Zacisze 13" należy po prostu przeczytać. Dynamiczna akcja łączy wątek kryminalny z romansem. Wybranie, która powieść jest najlepsza, jest po prostu niemożliwe. Godna następczyni Joanny Chmielewskiej. Z niecierpliwością czekamy na następne tytuły

Nierówna w formie Ewa Stec "Romans z trupem w tle" to klasyczny mix kryminału z romansem, który trudno zdecydowanie zaklasyfikować do jednego gatunku. Niestety następne powieści nas zawiodły. Powieści obyczajowe "Klub matek swatek" i "Słońce w słonecznikach" troszkę nas rozczarowały. Zabrakło lekkości snucia fabuły, czasami nudnawe, po przeczytaniu czuje się nie dosyt. Pani Ewo, prosimy o hit na letnie miesiące!

Manula Kalicka powieścią "Rembrant, wojna i dziewczyna z kabaretu" jak burza wdarła się do serc czytelniczek. Napisać książkę o dramatycznych przeżyciach młodej dziewczyny, która ukrywa żydowskiego chłopca w czasie II wojny światowej, równocześnie przedstawić w pogodnym stylu horror tamtych lat, to wielka sztuka.

Czytając "Szczęście za progiem" z całych sił trzymamy kciuki za bohaterkę, płacząc i śmiejąc się razem z nią. Dziewczynie z takim hartem ducha musi się udać spełnienie marzeń w wielkim mieście, choć często szczęście wisiało na włosku.

"Wirtualne zauroczenie"... no cóż Januszem Wiśniewskim ("Samotność w sieci") Pani nie jest. I bardzo dobrze, niech tak zostanie

Literacki deser : Katarzyna Gacek & Agnieszka Szczepańska

Każda książka tego młodego duetu zawiera elementy powieści kryminalnej, humorystycznej, obyczajowej, fantasy i romansu. Po każdy tytuł sięgamy z niecierpliwością, aby przeżywać z bohaterkami ich przygody. Nie ma co dyskutować, zapraszamy do lektury.

 

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi