W bajce Izabeli Degórskiej czytamy "o szcześciu"

25 października w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie naszych małych klubowiczów. Ponieważ zbliżał się listopad, miesiąc refleksji i zadumy, postanowiliśmy trochę “pofilozofować” i… porozmawiać o szczęściu. Podstawą naszych rozważań stała się książka Izabeli Degórskiej pod tytułem “Bajka o szczęściu”. Na początku naszego spotkania, “szczęście” kojarzyło się naszym małym gościom jedynie z dobrami materialnymi, np. ze znalezieniem pieniędzy, posiadaniem najnowocześniejszego telefonu, tabletu itp. Dopiero po lekturze naszej wspaniałej książki, klubowicze zaczęli wymieniać takie wartości jak: miłość, zdrowie, dobro, spokój, wzajemny szacunek, posiadanie obojga rodziców, rodzeństwa, zwierząt i inne przykłady… zupełnie niematerialne. Mam nadzieję, że dzięki mądremu przesłaniu, wynikającemu z treści czytanej książki, dzieci na zawsze zapamiętają, że szczęście człowieka nie zależy od dóbr materialnych.

Bajka o szczęściu / Izabela Degórska. – Warszawa, 2004