"Księżyc nad Zakopanem" - DKK Trębaczew

W kolejnym spotkaniu DKK w Trębaczewie wzięło udział 9 osób. Omawiałyśmy książkę   „ Księżyc nad Zakopanem”, która jest powieścią autobiograficzną.

Klubowiczki zwróciły uwagę, że pomimo swoich ”przechwałek” pisarka jest zwykłym człowiekiem. Tak jak my użera się z fachowcami. Jak wiele z nas ma trudne kontakty najpierw z matką z później z córką. Jest to powieść o trudnym dzieciństwie w PRL-u, ale również o trudnym dorosłym życiu. Autorka przenosi się z domu do domu w żadnym nie znajdując tyle miłości, aby się na dobre zagnieździć. Być może ma na to wpływ dzieciństwo i życie na walizkach. Nurowska podkreśla w swej książce urodę Zakopanego oraz bardzo trudny charakter mieszkańców, dlatego nawet tu nie może zostać na stałe. Pisarka rozwija wiele nowych wątków nie kończąc poprzednich  - wprowadza tym trochę chaosu. Klubowiczki w związku z tym czuły pewien niedosyt. Po przeczytaniu opowieści o życiu Nurowskiej członkinie klubu sięgnęły po inne książki tej autorki.

Na następnym spotkaniu omówimy książkę pt. „Francuski ogrodnik”.