Patrick Süskind - "Pachnidło"

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • 1

Każda z siedmiu Klubowiczek wniosła do Czytelni 28 maja 2008 roku o godzinie 1700 własny zapach, własną osobowość i własne przemyślenia na temat powieści Patricka Süskinda pt.: "Pachnidło". Każda przyznała,
że z utkwionym w książce nosem chłonęła tę niezwykłą "historię  pewnego mordercy". Tym razem poza wyobraźnią, potrzebny był zmysł powonienia, by podążać za fabułą.

Jak zwykle w tymże gronie, dyskusja nie mogłaby zakończyć się na sądach o książce i  jej niesamowitym bohaterze - Jean-Baptiste Grenouille... Musiał być ciąg dalszy - o ideach i filozofii epoki oświecenia czyli o sercu
i rozumie, o dzieciach osieroconych i ich okaleczonej psychice czyli patologii i geniuszu, o higienie czyli życiu codziennym w dużym mieście,  o  współczesnym Paryżu i oczywiście  przemyśle perfumeryjnym.

A poza tym...
Po lekturze "Pachnidła" każda z Klubowiczek już wie, że dobre perfumy muszą być drogie!

Joanna Lipińska
Moderator DKK przy MBP Łódź-Widzew-Dz.Grom.