Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

DOMAGALIK M., WIŚNIEWSKI J.L. - "188 DNI I NOCY"

W dniu 29 czerwca 2011 roku siedem osób (7) z Dyskusyjnego Klubu Książkowego  przy Dziale Gromadzenia MBP Łódź-Widzew włączyło się w wirtualną rozmowę pomiędzy Januszem Leonem Wiśniewskim - znanym pisarzem, naukowcem - doktorem habilitowanym chemii, doktorem informatyki, magistrem fizyki, magistrem ekonomii, rybakiem dalekomorskim oraz prawdziwym mężczyzną a Małgorzatą Domagalik – dziennikarką, redaktor naczelną „Pani”, pisarką i kobietą z krwi i kości.

Przyznajemy, że przed spotkaniem przeczytałyśmy nieobyczajnie całą elektroniczną korespondencję zachłannie, wszystkie e-maile słane między tych dwojgiem przez 188 dni i nocy, które zapełniły karty książki wydanej właśnie pod tytułem „188 dni i nocy”.

Jak w powieści epistolarnej, w którym każdy list przynosi różne wieści, tak i w tej książce możemy przeczytać  „o filozofach, feministkach, starości, młodości, biologii, chemii, matematyce, fizyce, zemście, wolnej woli, rozkoszy, orgazmach (i o ich braku), o mądrości, głupocie, pragnieniach, łzach, uśmiechu, naukowcach, bogaczach, żebrakach, pisarzach i dziennikarzach, miłości i nienawiści. O śmierciach, narodzinach i poczęciach. O ustach, piersiach, udach, łechtaczkach i penisach. O prostytutkach i zakonnicach. O ludziach prawych i o politykach”.     

Jest w tej książce wiele błyskotliwego fechtunku na słowa i równie błyskotliwych ripost. Jest trochę gry, ale więcej wzajemnej życzliwości, zrozumienia i zadumy.
Gazeta Wyborcza

Powstała książka jak na nasze czasy niezwykła. Mniejsze budziłaby zdziwienie sto lat temu, kiedy epistolografia nie była w zaniku... Domagalik i Wiśniewski ślą do siebie listy pełne przyjaźni, marzeń i poezji.
Twój Styl

Wiśniewski czaruje Domagalik swoją subtelnością i umiejętnością przyglądania się kobietom niczym zjawiskom.
ksiazki.wp.pl

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi