Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

HOFMANN CORINNE - "BIAŁA MASAJKA"

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książkowego przy Dziale Gromadzenia MBP Łódź-Widzew w dniu 25 maja 2011 roku przebiegało w nader rozemocjonowanej atmosferze, choć obecnych było tylko pięć (5) klubowiczek. A wszystko za sprawą książki Corinne Hofmann pt.: „Biała Masajka”.Jest to relacja młodej Szwajcarki, która wraz z przyjacielem postanowiła spędzić wakacje  w Afryce. Marzenia się spełniają...

Planowany urlop w Kenii przedłużył się do lat pawie pięciu, a to za sprawą urodziwego  i przystojnego autochtona, jakim okazał się masajski wojownik Lketinga z Barsaloi – wioski pośród buszu.

Pamiętnik niczym dobra powieść przygodowa. Znajdujemy tu miłość od pierwszego wejrzenia, namiętne uczucie, pełne poświęcenie dla ukochanego mężczyzny, narodziny córki Napirai, egzotykę – znojne życie wśród patriarchatu Masajów i Samburu  w manyatta – obozie hodowców bydła, różnice kulturowe, przełamywanie tabu, nagły zwrot akcji. Zdajemy sobie jednak sprawę, że to, co czytamy nie jest fikcją literacką, ale historią, którą napisało życie. A życie, jak zawsze, jest ciekawsze niż powieść.

Można podziwiać Corinne Hoffmann, można ją zrozumieć, można ganić.

            Niekończąca się dyskusja….

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi