Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

„Berek" Mariusz Szczygielski DKK Rawa Maz.


Witam!!!
     
Relacja z siedemdziesiątego pierwszego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 22.12.2014r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu wzięło udział 8 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 12 członków. Rozmawialiśmy o książce „Berek” której autorem jest Mariusz Szczygielski.
  Na koniec roku książka Mariusza Szczygielskiego z cyklu Kronik Nierówności zatytułowana „Berek”. To nasze pierwsze spotkanie z literaturą a właściwie powieścią gejowską, tak przynajmniej jest ona nazywana. Mariusz Szczygielski zdeklarowany homoseksualista, partner życiowy Tomasza Raczka, syn jednej z wokalistek zespołu Filipinki. Na co dzień pisarz, dziennikarz oraz grafik. Co nas skłoniło do sięgnięcia po tę książkę, otóż czysty przypadek. Potrzebowaliśmy do Klubu książki lekkiej, zabawnej i łatwej w odbiorze. Co jakiś czas trzeba złapać oddech, mieliśmy to zrobić przy „Pochłaniaczu” ale niestety dostaliśmy tylko zadyszki. Jak większość z nas twierdziła na spotkaniu, nikt sam z siebie po tę pozycję by nie sięgnął. Ale od czego jest Klub Książki. I tak oto po raz kolejny klubowicze mieli możliwość poznać coś nowego i jak się okazało, nie banalnego. „Berek” jest całkiem zręcznie i zabawnie opowiedzianą historią konfliktu pomiędzy Anna Lewandowską, dewotką reprezentującą „subkulturę” tz. moherowych beretów oraz młodym gejem i zarazem sąsiadem wspomnianej. Obie postaci, wydawałoby się z totalnie różnych światów. Jednak w miarę czynienia sobie kolejnych złośliwości i  w miarę poznawania obojga, okazuje się, że mają ze sobą wiele wspólnego. Oboje szukają i potrzebują tego co większość z nas – miłości. Nie chcę zdradzać szczegółów, powiem tylko, że książkę Mariusza Szczygielskiego czyta się bardzo dobrze, narracja powieści jest prowadzona sprawnie i szybko, dużo dialogów i scenek sytuacyjnych wywołujących uśmiech. Jak zwrócił uwagę Radek, na wyróżnienie zasługuje piękny opis schroniska dla psów oraz opis szczegółów anatomicznych, bez podtekstów, których żaden „hetero” tak wspaniale by nie opisał, po prostu nie ta wrażliwość i sposób postrzegania. Krótko mówiąc POLECAMY !!!   

Spotkanie trwało około trzech godziny.

Wszystkie informacje na temat rawskiego DKK zamieszczane są na stronie internetowej biblioteki (www.rawamaz.e-bp.pl) w linku o tej samej nazwie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 17 stycznia (sobota) 2015r. o godzinie 15:00. Porozmawiamy o książce „Ciemno, prawie noc” Joanny Bator. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy.


                                                                                                                         Koordynator
                                                                                                                      rawskiego DKK
                                                                                                                      Zbigniew Pacho

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi