"Ulubioną lekturę polecam na wakacje"

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • 1
  • 2

"Ulubioną lekturę polecam na wakacje" Ostatnie przed wakacjami spotkanie członków DKK w MBP Łóź-Widzew Filii nr 5 (Wilcza 7) odbyło się 18 czerwca 2008 o godz. 16.00. Z uwagi na słoneczną aurę, zbliżający się czas wolny od szkoły, postanowiliśmy porozmawiać na temat ulubionej lektury, którą można polecić na wakacje koledze czy koleżance. Temat spotkania "Ulubioną lekturę polecam na wakacje"przypadł do gustu dyskutantom. W dyskusji wzięło udział 9 osób, stałych członków naszego DKK.

Dzieciaki przygotowały kilka tytułów wybranych przez siebie pozycji. Wśród polecanych lektur znalazły się przede wszystkim książki młodzieżowe np. cykl o problemach i trudnych wyborach współczesnych nastolatków,  niemieckiej autorki Ulrike  Kuckero "Pamiętnik Pauli", "Kłopotnik Pauli", "Nowojorski dziennik Pauli" ; cykl Agaty Budzyńskiej "Ala ma kota"; świetna, ponadczasowa, wakacyjna książka Hanny Ożogowskiej "Dziewczyna i chłopak czyli heca na czternaście fajerek" ; polecano też na słoneczne dni pozycję fantasy, młodego pisarza  Christophera Paolniego "Eragon"i "Najstarszy"; książkę znakomitej polskiej pisarki młodzieżowej Marty Fox "Kaśka Podrywaczka"; jedyny nasz męski dyskutant zaproponował niezwykle barwne i wesołe przygody chłopca  w serii książek autorstwa Franceski Simon "Koszmarny Karolek i cuchnąca bomba", "Koszmarny Karolek i nieznośna
niania". Wśród wielu pozycji z literatury pięknej  nasza dyskutanka Marta zaprezentowała książkę z zakresu literatury popularno -naukowej  "Księga dziwów", gdzie w sposób przystępny można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat niewyjaśnionych zjawisk, tajemnic historii itp.

Spotkanie przebiegało w iście wakacyjnej atmosferze, połączone ciekawymi rozmowami na temat wakacyjnych planów, wyjazdów, podróży.

Termin następnego spotkania został ustalony na 17 września 2008 r. o godz. 16.00. Dyskutować będziemy o książce Marty Fox "Magda.doc".
Jeśli jednak ktoś z naszych dyskutantów zatęskni za nami to jesteśmy wstępnie umówieni na plotki z wakacji 13 sierpnia 2008 r. o godz. 16.00. Zapraszamy

Lista "wakacyjnych czytaczy"DKK:

1.    Ania Piekutowska