Rozmowa dotyczyła książki "Tylko Matylda" Mikołaja Wójcika

Zobacz zdjęcia ze spotkania:
  • 8
  • 9
W dniu 20 czerwca 2007 r  (środa) o  godz. 16. 00 odbyło się w MBP Łódź-Widzew Filii nr 5 ul. Wilcza 7, trzecie spotkanie DKK, w którym wzięło udział   początkowo 5 osób. W miarę gdy dyskusja nabierała rumieńców uczestników przybywało (ostateczna liczba 12 osób).

Spotkaniu towarzyszyła miła i sympatyczna atmosfera. Dzieciaki poczęstowałyśmy chipsami , chrupkami i  Coca Colą. Dyskutowaliśmy na temat powieści  "Tylko Matylda" Mikołaja Wójcika. Rozmowa dotyczyła relacji ojciec-córka, córka-ojciec. Zastanawialiśmy się nad znaczeniem słowa „zaufanie” na przykładzie Matyldy (Czy dobrze zrobiła, że nie poinformowała rodziców o swojej chorobie). Dziewczyny dzieliły się  swoimi wrażeniami i doświadczeniami. Rozgorzała gorąca dyskusja z podziałem na dwa obozy „za” i „przeciw”. Atmosfera była bardzo swobodna.     Urozmaiceniem  naszej zabawy było rozwiązywanie  krzyżówki (głównym hasłem było słowo „zaufanie”) oraz zabawa „dokończ zdanie...” (związane z problematyką powieści).

W naszym spotkaniu uczestniczył instruktor MBP Łódź - Widzew   pani   Maria  Rajpold, która brała aktywny udział w debacie i świetnie się z nami bawiła.

Na zakończenie imprezy,  która   trwała 2 godziny ustaliliśmy    termin   kolejnego    spotkania   na   29 sierpnia   2007 r. Do przeczytania wybraliśmy książkę Ulrike  Kuckero "Kłopotnik Pauli".  Wszyscy cieszą się na   kolejne  miłe spotkanie.

Małgorzata Kowalska
Opiekun Dyskusyjnego Klubu Książkowego