Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

„Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” – Paweł Beręsewicz

"Wszystko zaczęło się pewnego wrześniowego poranka w szkole, w której po jak zwykle za krótkich wakacjach zaczynałem właśnie kolejny rok męczarni. (...) Siedzieliśmy w klasie pod czujnym okiem Adama Mickiewicza i Shreka, którzy patrzyli na nas z portretów na ścianie, przy czym Adam Mickiewicz był o wiele mniej zielony i o wiele bardziej znudzony. Kończyliśmy właśnie rozmowy z przerwy, kiedy to otworzyły się drzwi i...\"

„Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” – Paweł Beręsewicz

„Każdy z nas przeżył to choć raz, a niektórzy nawet dwa i więcej !!!!.” Nasi dyskutanci spotkali się 21 października 2009 r. o godz. 16.00, żeby potwierdzić albo zaprzeczyć teorii o szczęśliwej pierwszej miłości - tej szkolnej. W naszej Bibliotece (Filii nr 5 ul. Wilcza 7) zebrało się grono 11 wspaniałych dziewczyn, które jak się okazało doświadczyły wyjątkowego uczucia jakim jest zakochanie. Głównym bohaterem spotkania był kilkunastoletni Jacek Karaś całkiem zwyczajny chłopak, który zakochał się w nowej koleżance, tytułowej Kaśce Kwiatek. Powiecie przecież to nic szczególnego, normalna sprawa ale wcale tak nie jest. Kto był choć raz zakochany, wie doskonale, że trzeba się wielce natrudzić aby zwrócić uwagę drugiej osoby. Trzeba przygotować plan a nawet kilka planów awaryjnych, no na wypadek gdyby się coś nie udało za pierwszym razem.

Nasze młode damy, również dały się ponieść emocjom i popłynęły opowieści o zabawnych sytuacjach, z którymi zetknęły się w szkole, na podwórku czy w czasie wakacji. Okazało się, że każda dziewczyna ma na koncie choć jednego zalotnika. O sposobach tzw. podrywania przez szkolnych kolegów można by napisać książkę. A oto wskazówki: „jeśli chłopak ciągnie Cię za włosy , znaczy że jest Tobą zainteresowany, podstawi nogę i patrzy jak śmiesznie lądujesz na podłodze, znaczy że jego sympatia wzrasta zdecydowanie a jak mówi głośno w gronie kolegów, że on się nigdy nie zniży aby zanieść dziewczynie tornister albo z nią pogadać o piłce nożnej, to już wyraźny sygnał – jest zakochany. Acha i jak będzie chodził, całkiem przypadkiem koło bloku damy swego serca, to znaczy że jest gotów pokazać swoim kolegom, jak ważną sprawę do załatwienia w tej części osiedla”.

Może wydawać się to śmieszne ale metody zakochania są stare jak świat i pozostają w obiegu cały czas. I myślę, że nadal pozostaną uniwersalnym, ponadczasowym poradnikiem „Jak zakochać Kaśkę Kwiatek” i nie tylko Kaśkę.

Paweł Beręsewicz w sposób niezwykle zabawny przedstawia perypetie swego młodego bohatera, w usta którego wkłada wiele dowcipnych komentarzy i przemyśleń. Jest to wesoła minipowieść dla dzieciaków, pełna ciekawych zwrotów i mądrości właściwych dla nastoletnich odbiorców.

Na zakończenie spotkania, które miało wiele wspólnego z „Kwiatkiem”, wspólnie wykonałyśmy przepiękne róże z papieru, a wiadomo, że róża jest symbolem - „Miłość”

Na następne pogaduchy zapraszamy 18 listopada 2009 r. o godz. 16.00. Tym razem też będzie o miłości ale i o śmierci. Listopad jest miesiącem, który skłania nas do zadumy nad wartością życia, a książka J. Gaardera „Dziewczyna z pomarańczami” w pełni nam o tym opowiada. A oto lista młodych dam, którym nie obce są sposoby na zakochanie:

1. Patrycja Bratek
2. Aleksandra Wybraniec
3. Sara Miedzianko
4. Justyna Olszewska
5. Maja Rutkowska
6. Marta Stańczak
7. Agnieszka Kawczyńska
8. Marcelina Dudek
9. Agnieszka Kwiatkowska
10. Marta Muszyńska
11. Małgorzata Kowalska

Małgorzata Kowalska Moderator DKK przy MBP Łódź-Widzew FB nr 5

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi