Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Recenzje czytelników klubów DKK

Wyrwa

Książkę „Wyrwa” można polecić z uwagi na ciekawą fabułę oraz ze względu na fakt, że autorem tego thrillera psychologicznego jest Wojciech Chmielarz, który jest jednym z najpopularniejszych polskich autorów tego gatunku.  Należy jednak zaznaczyć, że książka ta nie jest klasycznym kryminałem, ale trzyma w napięciu i ma coś, co lubi większość czytelników, czyli mocno rozbudowany wątek kryminalny z wątkiem społecznym. 

            Powieść ta zachwyca czytelnika już od pierwszych stron czytania, ponieważ od samego początku opowiada smutną i ciekawą historię o życiu.  Przedstawia nam świat bohatera Maćka, który w jednej chwili traci sens życia po stracie bliskiej osoby. Jego żona ginie w wypadku samochodowym, a on zostaje bezradny z dwiema córkami. Wkrótce dowiaduje się, że jego żona była w ciąży i miała romans. Spotkanie z jej kochankiem uświadamia bohaterowi, że jego ukochana miała wiele tajemnic. Z tego powodu mężczyźni zawierają rozejm, aby dowiedzieć się jak najwięcej o swojej kobiecie i poznać jej sekrety. Pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę.

            Podsumowując, należy stwierdzić, że „Wyrwa” porusza bardzo dużo trudnych tematów, czyta się ją z zapartym tchem i ogromną ciekawością, co będzie dalej. To historia splątanych uczuć, trudnej przyjaźni i konsekwencji życiowych błędów. Jest to opowieść, która zapada mocno w pamięć, zmusza do głębokiej refleksji nad życiem, nad własnymi relacjami z rodziną oraz nad kwestiami zawodowymi. Jest to powieść, którą można polecić przede wszystkim dorosłym czytelnikom, a szczególnie osobom posiadającym dzieci i zmagającym się ze stratą bliskiej osoby.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi