Recenzje czytelników klubów DKK

"Okularnik" Katarzyna Bonda - recenzja

„Okularnik” Katarzyny Bondy to druga z czterech zaplanowanych powieści kryminalnych serii – Cztery Żywioły Saszy Załuskiej. Książka, przeplatając śledcze rozgrywki, daje przeżyć wyjątkową przygodę intelektualną i etyczną. Powieść zaskakuje od samego początku. Główna bohaterka Sasza Załuska postanawia wrócić do policji. Zanim jednak to następuje, wyjeżdża na Podlasie, by w spokoju raz na zawsze poukładać swoje życie osobiste. Uczestniczy tam w tradycyjnym białoruskim weselu, gdzie dochodzi do serii tragicznych wydarzeń. Panna młoda, związana z lokalnym przedsiębiorcą, zostaje uprowadzona i znika bez śladu. W tym samym czasie w pobliskich lasach znajdowane są ludzkie szczątki. W każdej z tych tajemniczych i niewyjaśnionych spraw przewija się jedna rzecz – auto mercedes okularnik. Przy okazji wychodzą również na światło dzienne mroczne sekrety mieszkańców miasta związane z przeszłością. W jednej chwili, sielskie miasteczko zamienia się w krwawą arenę porachunków, podczas których odżywają i to z podwójną siłą polsko-białoruskie konflikty. „Okularnik” Katarzyny Bondy to  książka, która doskonale splata wątki kryminalne z emocjonalną wrażliwością i społeczną troską autorki.