Recenzje czytelników klubów DKK

Chłopak na zastępstwo K. West recenzja

Powieść pt. „ Chłopak na zastępstwo” to idealna życiowa lektura, czasem zabawna ,napisana lekkim piórem, ale w niektórych momentach zbliżająca do refleksji nad własnym postępowaniem. Gia to młodziutka kobieta wkraczająca w próg dorosłości, można zauważyć że nieco zagubiona próbująca za wszelką cenę udowodnić że jest najlepsza to typ choleryczki. Bohaterka chce wśród swoich przyjaciół pochwalić się chłopakiem, lecz na jej nieszczęście pech chce aby się to nie udało, ponieważ chłopak poprzez jej zachowanie ucieka, co przyczynia się do tego że Gia decyduje się na desperacki krok i prosi obcego mężczyznę aby ten udawał jej chłopaka. Bohaterka to typ szkolnej gwiazdy, aby być najlepszą wymyśla sobie chłopaka i w towarzystwie znajomych bardzo się nim wychwala gdy zbliża się do balu maturalnego jest zakłopotana, ponieważ chłopak był nierealny, aby nie wyjść na kłamczuchę oraz się nie ośmieszyć wśród rówieśników szybko poznaje innego mężczyznę , którego wciela w osobę Bradleya. Proponuje przypadkowo zapoznanemu chłopakowi , aby poszedł z nią na bal, ku jej zdziwieniu chłopak się zgadza. Gia wchodząc na bal wraz z nowo zapoznanym Bradleyem wzbudza ogromne zaskoczenie nie tylko wśród swoich znajomych, ale również wobec swojej przyjaciółki Jules, która sądziła że wszystko co mówiła Gia jest jednym wielkim kłamstwem. Cały plan bohaterki układał się dobrze do pewnego momentu gdy siostra Bradleya- Bec go dostrzega jest ogromnie zdziwiona i zaskoczona jego obecnością na balu, ponieważ zna Gie nie chce aby Bradley był  wykorzystywany przez nią. Bohaterka postanawia się przyznać, iż Bradley jest nowo zapoznanym chłopakiem, lecz ku jej zdziwieniu on nie chce aby Gia wyszła na kłamczuchę w oczach całego towarzystwa i prosi dziewczynę, aby z nim zerwała po czym wychodzi z balu. Gia na drugi dzień chce odnaleźć chłopaka bo wie, że jest winna mu wyjaśnienia całej sprawy i źle się czuje prosi jego siostrę o informację związane z zapoznanym na parkingu mężczyzną. Bec  boi się poniekąd o brata ponieważ wcześniej ostał skrzywdzony przez swoją dziewczynę ale chce zarówno jego szczęścia i organizuje spotkanie.  Poprzez spotkanie wyjaśnia się bardzo wiele spraw Haydeen przedstawia Gie jako swoją nową dziewczynę. Bohaterka zakochuje się i chce jak najwięcej czasu spędzać ze swoim nowo poznanym Haydeen. Na koniec zostają parą.